Primul pacient vindecat de COVID-19 la Spitalul Suceava



Primul pacient vindecat de COVID-19 la Spitalul Suceava Sursa foto romaniajurnal.ro
Primul pacient vindecat de COVID-19 la Spitalul Suceava Sursa foto romaniajurnal.ro

Primul pacient vindecat de COVID-19, internat în Spitalul de Urgență Suceava, este un medic din secția Boli Infecțioase. Medicul a fost printre primii care s-au îmbolnăvit, cu o formă destul de severă de boală. Acum a primit al doilea rezultat negativ consecutiv la testare și se poate întoarce în activitate. Vestea vindecării primului pacient internat la Suceava a avut un efect benefic asupra moralului personalului, care în aceste zile a fost supus unei presiuni extreme.



Recomandări

Încă 5 secții ale spitalului din Suceava au devenit clinice: ORL, Boli infecțioase, Dermatovenerologie, Interne și Neurologie

Încă 5 secții ale spitalului din Suceava au devenit clinice: ORL, Boli infecțioase, Dermatovenerologie, Interne și Neurologie
Încă 5 secții ale spitalului din Suceava au devenit clinice: ORL, Boli infecțioase, Dermatovenerologie, Interne și Neurologie