Un șofer băut a intrat cu mașina într-un autoturism staționat, iar apoi s-a oprit într-un stâlp de electricitate



Un șofer băut a intrat cu mașina într-un autoturism staționat, iar apoi s-a oprit într-un stâlp de electricitate
Un șofer băut a intrat cu mașina într-un autoturism staționat, iar apoi s-a oprit într-un stâlp de electricitate

Un bărbat care a urcat la volan deși era băut bine a fost protagonistul unui eveniment rutier.

În timp ce se afla la volanul unui autoturism marca Ford și circula prin Râșca, pe DJ 155A, bărbatul nu a mai putut controla vehiculul într-o curbă.

În aceste condiții, mașina lovit un VW Polo care era parcat pe marginea drumului.

Din impact, autoturismul marca Ford a fost aruncat într-un stâlp de electricitate, iar autovehiculul marca VW Polo a ajuns într-un gard.

Șoferul care a provocat evenimentul rutier a fost transportat la Spitalul Municipal Fălticeni, unde i s-a stabilit diagnosticul ,,excoriații scalp temporal parietal drept”.

Tot acolo, șoferului i s-au luat probe de sânge pentru stabilirea alcoolemiei, asta după ce aparatul etilotest indicase o valoare de 0,73 mg/l alcool pur în aerul expirat.



Recomandări

Directorul APIA Suceava a intrat cu mașina de serviciu pe contrasens și a provocat un accident. Nu a vrut să sufle în etilotest

Directorul APIA Suceava a intrat cu mașina de serviciu pe contrasens și a provocat un accident - Foto Facebook Suceava Virală
Directorul APIA Suceava a intrat cu mașina de serviciu pe contrasens și a provocat un accident - Foto Facebook Suceava Virală

Oprit de polițiști după ce aplicația E-Dac a indicat că nu are RCA, un șofer era și băut, și cu permisul anulat

BMW condus cu viteză, urmărit în noapte din Suceava spre Șcheia, unde un echipaj de poliție a blocat șoferul fugar
BMW condus cu viteză, urmărit în noapte din Suceava spre Șcheia, unde un echipaj de poliție a blocat șoferul fugar