Un bărbat care a urcat la volan deși era băut bine a fost protagonistul unui eveniment rutier.
În timp ce se afla la volanul unui autoturism marca Ford și circula prin Râșca, pe DJ 155A, bărbatul nu a mai putut controla vehiculul într-o curbă.
În aceste condiții, mașina lovit un VW Polo care era parcat pe marginea drumului.
Din impact, autoturismul marca Ford a fost aruncat într-un stâlp de electricitate, iar autovehiculul marca VW Polo a ajuns într-un gard.
Șoferul care a provocat evenimentul rutier a fost transportat la Spitalul Municipal Fălticeni, unde i s-a stabilit diagnosticul ,,excoriații scalp temporal parietal drept”.
Tot acolo, șoferului i s-au luat probe de sânge pentru stabilirea alcoolemiei, asta după ce aparatul etilotest indicase o valoare de 0,73 mg/l alcool pur în aerul expirat.






