Canotorii de la CSM Suceava au concurat cu succes la Cupa României pentru Juniori I de la Iași. Sportivii antrenați de Ioan Despa au cucerit cinci medalii de aur, trei de argint și alte două de bronz, după cum urmează:
Locul I
– simplu feminin: Valentina Costiea
– dublu vâsle feminin: Teodora Mironescu, Perla Elena Grasu;
– dublu rame feminin: Teodora Mironescu, Perla Elena Grasu;
– patru vâsle masculin: Constantin Tricolici, Cristian Pascari, Răzvan Marin, Andrei David;
– patru rame masculin: Cristian Pascari, Constantin Tricolici, Sebastian Lupu, Răzvan Marin;
Locul II
– dublu vâsle feminin: Sonia Trisciuc, Anastasia Nechita;
– dublu rame feminin: Sonia Trisciuc, Valentina Costiea;
– simplu masculin: Sebastian Lupu;
Locul III
– dublu rame feminin: Anastasia Nechita, Denisa Abutnăriței;
– patru vâsle masculin: Valentin Popa, Giovanni Bobric, Albert Bobric, Teofan Break.
„Sunt rezultate bune, așa cum v-am obișnuit. Mulțumim pentru sprijin
Primăriei și Consiliului Local Suceava”, a declarat antrenorul Ioan Despa.






