Un bărbat a ajuns la spital în dimineața zilei de luni, 22 iunie, în urma unui accident rutier.
Este vorba de o coliziune între un autoturism și o motocicletă, iar accidentul s-a produs la Vama.
Un șofer în vârstă de 45 de ani, din Vama, care se afla la volanul unui autoturism marca Audi, a intrat de pe DJ 176 pe DN 17 fără să acorde prioritate.
În aceste condiții, motocicleta condusă de un bărbat de 61 de ani, din județul Sibiu, a fost lovită de mașină.
Un echipaj SMURD B2 a preluat un bărbat policontuzionat, cu traumatism toracic și abdominal, conștient și cooperant, pe care l-a transportat la spitalul din Câmpulung Moldovenesc.
Atât șoferul autoturismului, cât și motociclistul au fost testați cu aparatul etilotest, care a indicat valoarea zero în ambele cazuri.






