O elevă de la Școala Gimnazială „Miron Costin” a avut nevoie de îngrijiri medicale după ce a leșinat după circa 20 de minute de la începerea probei de limba și literatură, de la evaluarea națională. Adolescenta a fost preluată de un echipaj al ambulanței și transportată la Unitatea de Primiri Urgențe pentru investigații și îngrijiri de specialitate.
Potrivit inspectorului școlar general, Ciprian Anton, starea de sănătate a elevei nu i-a permis să revină pentru susținerea subiectului de rezervă, programat la ora 13:00.
Starea acesteia este monitorizată de cadrele medicale.






