Petre Grigoraș așteaptă întăriri



Petre Grigoraș așteaptă întăriri. Foto: Cristian Ploșceac
Petre Grigoraș așteaptă întăriri. Foto: Cristian Ploșceac

Lotul formației Cetatea Suceava va fi restructurat masiv în intersezon, lucru confirmat de antrenorul Petre Grigoraș, luni, la reunirea lotului.

„Vor veni jucători în probe, iar o parte dintre cei vechi vor trebui să ne părăsească. Viața merge înainte, Liga a II-a e cu totul și cu totul altceva. Va trebui să fim mai pretențioși cu alegerile pe care le facem, să aducem jucători care vor să facă performanță, pentru că nu vrem să fim simpli trecători prin Liga a II-a. Sunt convins că va fi o competiție mult, mult mai dificilă. Vrem să implementăm o filosofie de luptători, iar munca și disciplina vor fi în prim plan.

Este important să avem stabilitate, iar investitorii ne-au dat această posibilitate, ca clubul să aibă siguranță în ceea ce promite și să se țină de cuvânt. Sunt convins că așa va fi și de acum înainte”.

Cetatea i-a înregimentat până în prezent pe Cătălin Golofca, mijlocaș ofensiv, de la Șoimii Gura Humorului, Vlad Cimbru, fundaș central, de la FC Bacău, Stejărel Vișinar, fundaș central, Alin Burdeț, fundaș central și Matei Manolache, fundaș stânga, toți de la Gloria Bistrița, Kayondo Mahadi Mahrez, atacant, de la Dumlupinar TSK (Cipru de Nord), Gabriel David, mijlocaș defensiv, de la FC Botoșani, Bogdan Grosu, mijlocaș ofensiv, de la Șoimii Gura Humorului și Gheorghe Cârpă, atacant, venit în probe de la Olimpia Satu Mare.

Până la această oră, gruparea suceveană s-a despărțit de jucătorii Vlad Antonio, Radu Ungurianu și David Feșteu.



Recomandări

Nou-promovata în Liga a II-a Cetatea Suceava a început luni pregătirile pentru sezonul viitor, care va începe pe data de 1 august

Nou-promovata în Liga a II-a Cetatea Suceava a început luni pregătirile pentru sezonul viitor, care va începe pe data de 1 august
Nou-promovata în Liga a II-a Cetatea Suceava a început luni pregătirile pentru sezonul viitor, care va începe pe data de 1 august