Prefectul de Suceava mulțumește public medicilor militari care au gestionat Spitalul Suceava



Prefectul de Suceava mulțumește public medicilor militari care au gestionat Spitalul Suceava
Prefectul de Suceava mulțumește public medicilor militari care au gestionat Spitalul Suceava

Prefectul de Suceava, Alexandru Moldovan, a transmis, joi, o scrisoare publică de mulțumire adresată medicilor militari care au fost detașați la Spitalul de Urgență „Sfântul Ioan cel Nou” Suceava, în vederea stingerii focarului de COVID-19 înregistrat aici.
Redăm integral această scrisoare: „La încheierea cu succes a misiunii de management medical și operațional al Spitalului Județean de Urgență «Sfântul Ioan cel Nou» Suceava, Instituția Prefectului – Județul Suceava transmite întregii echipe de medici militari, și în special domnilor secretar de stat Ioan Paul Oprea, colonel Daniel Derioiu, locotenent-colonel Dinu Chioralia și locotenent-colonel Cristian Mihoci, întregul respect și profunde mulțumiri pentru eforturile depuse în restabilirea funcționalității normale a unității medicale.
Deschiderea pentru colaborare, dedicarea și angajamentul pentru atingerea obiectivelor, precum și conștiința că lucrăm cu toții, împreună, pentru readucerea și poziționarea Spitalului Județean de Urgență «Sfântul Ioan cel Nou» Suceava în rândul spitalelor etalon din țară sunt doar câteva dintre valorile care au stat la baza efortului și implicării dumneavoastră.
Vă mulțumim pentru perspectiva dumneavoastră pozitivă asupra viitorului acestui spital și mai ales vă mulțumim pentru aprecierea, repetat exprimată, față de reacția solidară a societății civile și în special a locuitorilor Sucevei, fiind convinși că profesionalismul și deschiderea de care ați dat dovadă au dat încredere, siguranță și speranță cetățenilor noștri.
În speranța că vom avea oportunitatea viitoare de a vă găzdui din nou în rândurile noastre, de data aceasta ca oaspeți în frumoasa noastră Bucovină, vă rugăm să primiți, din partea noastră, expresia deplinei noastre recunoștințe și profundul nostru respect pentru munca depusă”.



Recomandări

Fălticeniul și-a cinstit valorile: preotul Ioan Argatu și neurochirurgul Iustinian Ioachim Simion au devenit Cetățeni de Onoare ai municipiului

Fălticeniul și-a cinstit valorile: preotul Ioan Argatu și neurochirurgul Iustinian Ioachim Simion au devenit Cetățeni de Onoare ai municipiului
Fălticeniul și-a cinstit valorile: preotul Ioan Argatu și neurochirurgul Iustinian Ioachim Simion au devenit Cetățeni de Onoare ai municipiului

Tradiția vindecării și numele Sfântului Ioan cel Nou, unite de regretatul doctor Cristian Irimie pe frontispiciul spitalului sucevean

Tradiția vindecării și numele Sfântului Ioan cel Nou, unite de regretatul doctor Cristian Irimie pe frontispiciul spitalului sucevean
Tradiția vindecării și numele Sfântului Ioan cel Nou, unite de regretatul doctor Cristian Irimie pe frontispiciul spitalului sucevean

Peste 600 de ani de istorie și 384 de destine legate de spitalul din Suceava, sub condeiul doctorului Mihai Ardeleanu

Peste 600 de ani de istorie și 384 de destine legate de spitalul din Suceava, sub condeiul doctorului Mihai Ardeleanu
Peste 600 de ani de istorie și 384 de destine legate de spitalul din Suceava, sub condeiul doctorului Mihai Ardeleanu