Curs valutar euroEUR:Tendinta4,9756 lei
Curs valutar dolar americanUSD:Tendinta4,6134 lei

Poli Ştiiinţa Timişoara - Farul Constanţa, scor 4-1

Miercuri, 7 Mai 2008 (18:57:41)

Echipa Poli Ştiinţa Timişoara a învins, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 4-1 (1-0), formaţia Farul Constanţa, într-un meci din etapa a XXXIV-a, ultima a Ligii I, transmite corespondentul MEDIAFAX.
  Golurile învingătorilor au fost marcate de Bădoi '38, Luchin '66, I. Ganea '70 şi Martinez '82, în timp ce pentru oaspeţi a înscris Todoran, în minutul 56.

În minutul 38, Bădoi a pătruns în careu pe dreapta, a centrat, mingea a fost deviată tot la Bădoi şi acesta l-a driblat pe Curcă şi a înscris în poarta goală, deschizând scorul pentru timişoreni.

Farul a reuşit să egaleze în minutul 56 prin Todoran, care l-a învins pe Popa cu un şut din 8 metri lateral stânga după un un-doi cu Voiculeţ.

În minutul 66, Luchin a readus în avantaj formaţia timişoreană cu un şut din marginea careului de 6 metri.

Atacantul Ionel Ganea a ridicat scorul la 3-1 în minutul 70, după o acţiune personală.

În minutul 82, Martinez a interceptat un balon la marginea careului, a driblat un adversar şi a înscris golul de 4-1.

Poli Ştiinţa Timişoara: 12. M. Popa - 30. Bădoi, 16. Luchin, 4. Brezinsky, 25. Milhazes - 31. Abiodun, 7. Aliuţă (8. Martinez '58), 16. Art. Karamyan - 18. G. Bucur, 9. I. Ganea (11. Arm. Karamyan '84), 19. Rusici (13. Srhoj '72). Antrenor: Dusan Uhrin jr.

Farul Constanţa: 1. G. Curcă - 2. Farmache, 3. I. Barbu, 23. Pătraşcu, 27. Maxim - 16. Păcuraru, 21. Băcilă (25. Nae '75), 7. Todoran, 14. Voiculeţ - 10. Gerlem, 26. Chico (22. Mendy '63). Antrenor: Ion Marin.

Cartonaşe galbene: Farmache '62

Meciul a fost arbitrat de o brigadă formată din Alexandru Deaconu (central), Mircea Toderici, Costin Florescu (asistenţi) şi Mihai Prodan (rezervă). Observatorii întâlnirii au fost Nicolae Dobrescu şi Mircea Neşu.

La partidă au asistat aproximativ 1.500 de spectatori.

Suporterii timişoreni au afişat un banner pe care scria "Libertate pentru campionate trucate".

În lipsa unui acord scris din partea Monitorului de Suceava, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi dacă inseraţi vizibil link-ul articolului Poli Ştiiinţa Timişoara - Farul Constanţa, scor 4-1.
 Vizualizări articol: 508 |