Curs valutar euroEUR:Tendinta4,9737 lei
Curs valutar dolar americanUSD:Tendinta4,6664 lei

Gloria Bistriţa - Pandurii Târgu Jiu, scor 3-1, în ultima etapă a Ligii I

Miercuri, 7 Mai 2008 (18:56:53)

Echipa Gloria Bistriţa a învins, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 3-1 (2-0), formaţia Pandurii Târgu Jiu, în etapa a XXXIV-a, ultima a sezonului 2007/2008 al Ligii I, transmite corespondentul MEDIAFAX.
  Golurile au fost marcate de Coroian '26 (penalti), Trtovac '33 şi Fl. Moldovan '84, pentru Gloria, respectiv Wandeir '57, pentru oaspeţi.

Gloria Bistriţa a deschis scorul în minutul 26, prin Cristian Coroian, care a marcat dintr-un penalti dictat după ce Chibulcutean l-a faultat în careu pe Cosmin Tilincă.

Trtovac a ridicat scorul la 2-0 în minutul 33, când a marcat cu capul din interiorul careului, după o lovitură liberă executată de Adrian Nalaţi.

Oaspeţii au redus din diferenţă în minutul 57, prin Wandeir, care a marcat din interiorul careului.

Scorul final al întâlnirii, 3-1, a fost stabilit în minutul 84, de Flavius Moldovan, care a marcat din interiorul careului, după un corner executat de Nalaţi.

Gloria Bistriţa: 22. Albuţ - 24. D. Matei, 27. Trtovac (4. Moldovan '61), 18. Frăsinescu, 30. Turcu - 14. Achim (15. Fl. Ganea'78), 17. Mureşan (19. Târnăvean '46), 21. Nalaţi, 16. R. Dobre - 7. Coroian, 9. Tilincă. Antrenor: Ioan Ovidiu Sabău.

Pandurii Târgu Jiu: 80. Mingote - 14. Popete (18. Stromajer '81), 3. A. Rus, 4. Chibulcutean, 6. Cardoso (9. Popescu '70) - 16. Rusu, 21. Fl. Stângă, 20. Grecu, 7. Wandeir - 11. D. Orac (8. Fabio Nunez '46), 28. Al. Piţurcă. Antrenor Eugen Neagoe.

Cartonaşe galbene: Trtovac '49 / Rusu '18, Chibulcutean '25

Partida a fost arbitrată de o brigadă formată din Tiberiu Lajos (central), Sorin Caia, Dan Roşu (asistenţi) şi Cristian Sava (rezervă). Observatorii întâlnirii au fost Viorel Boiţ şi Florin Prunea.

La meci au asistat aproximativ 300 de spectatori, între care 10 suporteri ai echipei Pandurii.

În lipsa unui acord scris din partea Monitorului de Suceava, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi dacă inseraţi vizibil link-ul articolului Gloria Bistriţa - Pandurii Târgu Jiu, scor 3-1, în ultima etapă a Ligii I.
 Vizualizări articol: 525 |