miercuri, 7 mai 2008 - Anul XIII, nr. 105 (3786)

Dinamo a învins UTA Arad, scor 3-1, în ultima etapă ediţiei 2007/2008 a Ligii I

Miercuri, 7 Mai 2008 (19:22:55)

Formaţia Dinamo Bucureşti a învins miercuri, în deplasare, cu scorul de 3-1, echipa UTA Arad, în cadrul etapei a XXXIV-a, ultima a Ligii I, transmite corespondentul MEDIAFAX.
  Golurile au fost marcate de Dănciulescu '26, '43 şi C. Munteanu '66, pentru Dinamo, respectiv Bălţoi '51.

În minutul 26, Dănciulescu a înscris dintr-o lovitură liberă directă de la 18 metri, în dreapta portarului Daniel Tudor.

Tot atacantul Ionel Dănciulescu a majorat scorul în minutul 43, printr-un şut de la 12 metri în dreapta lui Tudor, în urma unei centrări de pe dreapta a mijlocaşului Gabriel Torje.

Golul gazdelor a fost înscris de atacantul Alexandru Bălţoi, în minutul 51, când, scăpat singur cu portarul dinamovist a marcat printr-un şut în stânga lui Lobonţ.

În minutul 66, mijlocaşul Gabriel Torje a centrat de pe partea dreaptă şi Cătălin Munteanu a înscris pentru 3-1, de la 8 metri, la colţul scurt al porţii lui Tudor.

UTA Arad: 30. D. Tudor (12. Mârne '46) - 25. I. Bălan, 6. Chiţa, 4. Buican, 20. Simao - 15. Hora, 10. Hidişan, 26. Ibeh, 14. Melinte - 9. Bălţoi (8. Edson '61), 11. M. Ilie (24. Iacob '57). Antrenor: Ionuţ Chirilă.

Dinamo: 23. Romanovs - 16. Blay, 4. Moţi, 18. L. Goian, 3. Pulhac - 22. Torje (28. Izvoranu '78), 25. Ropotan (8. Boştină '57), 32. Vranjkovici, 7. C. Munteanu - 10. Dănciulescu, 9. Miranda (15. Păun '61). Antrenor: Cornel Ţălnar.

Cartonaşe galbene: Simao 25/ Goian 35.

În tribunele stadionului din Arad au fost prezenţi aproximativ 5.000 de spectatori.

Partida a fost arbitrată de o brigadă formată din Sorin Corpodean (central), Traian Marchiş, Florin Păunescu (asistenţi) şi Sorin Tarcea (rezervă). Observatorii întâlnirii au fost Mircea Dancu şi Ioan Mureşan.

În lipsa unui acord scris din partea Monitorului de Suceava, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi dacă inseraţi vizibil link-ul articolului Dinamo a învins UTA Arad, scor 3-1, în ultima etapă ediţiei 2007/2008 a Ligii I .
 Vizualizări articol: 820 |
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dinamo a învins UTA Arad, scor 3-1, în ultima etapă ediţiei 2007/2008 a Ligii I0.05