Un biciclist rupt de beat, lovit de o mașină după ce s-a dezechilibrat și a intrat pe șosea



Un biciclist rupt de beat, lovit de o mașină după ce s-a dezechilibrat și a intrat pe șosea
Un biciclist rupt de beat, lovit de o mașină după ce s-a dezechilibrat și a intrat pe șosea

Un biciclist rupt de beat a fost lovit de o mașină după ce s-a dezechilibrat și a intrat pe carosabil.

Incidentul a avut loc luni după-amiază, pe strada Humorului, din Șcheia.

Bărbatul mergea cu bicicleta pe trotuar, iar la un moment dat nu a mai putut controla vehiculul cu două roți, care a ajuns pe stradă, unde a fost lovit de un autoturism marca BMW, care circula în același sens.

În urma impactului, biciclistul a fost preluat de un echipaj medical, care l-a transportat la Unitatea Primire Urgențe a Spitalului Clinic Județean Suceava, unde i s-a stabilit diagnosticul de „traumatism cranio-facial, plagă contuză regiune sprânceană stânga”.

Cele două persoane implicate în eveniment au fost testate cu aparatul etilotest, care a indicat valoarea zero în cazul șoferului și nu mai puțin de 1,87 mg/l alcool pur în aerul expirat în cazul biciclistului.



Recomandări

O ucraineancă ruptă de beată a fost depistată de polițiști după ce a intrat cu mașina în șanț, iar sistemul E-call a sunat la 112

O ucraineancă ruptă de beată a fost depistată de polițiști după ce a intrat cu mașina în șanț, iar sistemul E-call a sunat la 112
O ucraineancă ruptă de beată a fost depistată de polițiști după ce a intrat cu mașina în șanț, iar sistemul E-call a sunat la 112

Pericol pe trotinete: doi copii au ajuns la spital, iar un bărbat beat criță s-a ales cu o amendă consistentă

Pericol pe trotinete: doi copii au ajuns la spital, iar un bărbat beat criță s-a ales cu o amendă consistentă
Pericol pe trotinete: doi copii au ajuns la spital, iar un bărbat beat criță s-a ales cu o amendă consistentă