Preotul din Ipotești a oferit câte 500 de lei celor mai silitori elevi din comună



Preotul din Ipotești a oferit câte 500 de lei celor mai silitori elevi din comună
Preotul din Ipotești a oferit câte 500 de lei celor mai silitori elevi din comună

Gest lăudabil al preotului din comuna Ipotești, la finalul anului școlar. Acesta a oferit câte 500 de lei celor mai silitor elevi de la școala gimnazială din comună, motivând și sprijinind astfel performanța școlară.
De altfel, preotul ortodox Constantin Bobu a fost partener în cadrul mai multor activități demarate de unitatea de învățământ din comună. Potrivit prof. Loredana Corjuc, directoarea Școlii Gimnaziale Ipotești, ”cooperăm foarte bine cu dumnealui, a fost partener al proiectului «Pe aripile copilăriei», de 1 iunie, manifestarea dedicată, cu precădere, elevilor școlii și copiilor aflați în plasament în complexele de apartamente din Dorohoi”.
Cei șapte elevi premiați de Constantin Bobu au medii generale între 9.90 și 10. Este vorba despre: Dinu Hostiuc, din clasa a VIII-a A, media generală 10; Roberto Corjuc, clasa a VI-a C, media generală 10; Cosmin Duciuc, clasa a VI-a C, media generală 10; Iustina Bejinariu, clasa a VI-a C, media generală 9,96; Irina Daria Moisan, clasa a VI-a A, media generală 9,93; Miruna Cosovan, clasa a VI-a B, media generală 9,90; Deny Surugiu, clasa a VI-a C, media generală 9,90.


Preotul din Ipotești a oferit câte 500 de lei celor mai silitori elevi din comună
Preotul din Ipotești a oferit câte 500 de lei celor mai silitori elevi din comună
Festivitatea de premiere de la Ipotesti
Festivitatea de premiere de la Ipotesti
Preotul din Ipotești a oferit câte 500 de lei celor mai silitori elevi din comună
Preotul din Ipotești a oferit câte 500 de lei celor mai silitori elevi din comună


Recomandări

Absolvire cu emoții și premii pentru cea de-a treia generație de gimnaziu a Colegiului ”Hurmuzachi”

Absolvire cu emoții și premii pentru cea de-a treia generație de gimnaziu a Colegiului ”Hurmuzachi”
Absolvire cu emoții și premii pentru cea de-a treia generație de gimnaziu a Colegiului ”Hurmuzachi”

213 absolvenți ai Colegiului „Hurmuzachi” Rădăuți și-au luat „rămas-bun” de la anii de liceu

213 absolvenți ai Colegiului „Hurmuzachi” Rădăuți și-au luat „rămas-bun” de la anii de liceu
213 absolvenți ai Colegiului „Hurmuzachi” Rădăuți și-au luat „rămas-bun” de la anii de liceu

„Comorile Călimanilor” – 187 de elevi au transformat lemnul în artă sub atenta supraveghere a ASFOR și a partenerilor

La concursul de pictură „Comorile Călimanilor” 187 de elevi au transformat lemnul în artă
La concursul de pictură „Comorile Călimanilor” 187 de elevi au transformat lemnul în artă

Două texte la prima vedere, de Ion D. Sîrbu și Vintilă Mihăilescu, la simularea elevilor de-a VIII-a

Două texte la prima vedere, de Ion D. Sîrbu și Vintilă Mihăilescu, la simularea elevilor de-a VIII-a
Două texte la prima vedere, de Ion D. Sîrbu și Vintilă Mihăilescu, la simularea elevilor de-a VIII-a

Unde merg cei mai mulți boboci la pregătitoare: școlile „Ion Creangă”, „Miron Costin” și Cajvana, câte opt clase

Unde merg cei mai mulți boboci la pregătitoare: școlile „Ion Creangă”, „Miron Costin” și Cajvana, câte opt clase
Unde merg cei mai mulți boboci la pregătitoare: școlile „Ion Creangă”, „Miron Costin” și Cajvana, câte opt clase