Ministrul Muncii: Am avut situații, la Ministerul Sănătății, când un consilier câștiga 12.000 lei



Ministrul Muncii, Lia Olguța Vasilescu, a declarat că, potrivit legii salarizării, vor scădea salariile consilierilor care câștigă aproape cât ministrul, dând exemplul unui consilier din Ministerul Sănătății care are un salariu de 12.000 de lei, scrie Mediafax.”Sunt oameni cărora le scade salariul. Am avut situații, de exemplu, de un consilier al ministrului ajungând cu salariul la 12.000 de lei, când ministrul avea 14.000 de lei. La celelalte ministere, consilierii de miniștri aveau 3.000-4.000 de lei. Puteam să îl las acolo?”, a afirmat ministrul Muncii, la Antena 3.



Recomandări

Gheorghe Șoldan anunță că Ministerul Muncii va promova o lege prin care casele de cultură să poată fi preluate de administrațiile locale

Răspunsul tranșant al PSD în problema susținerii tinerilor: Guvernul Ciolacu desfășoară acum 30 de programe, mai ales pentru tinerii din categorii defavorizate

Răspunsul tranșant al PSD în problema susținerii tinerilor: Guvernul Ciolacu desfășoară acum 30 de programe, mai ales pentru tinerii din categorii defavorizate
Răspunsul tranșant al PSD în problema susținerii tinerilor: Guvernul Ciolacu desfășoară acum 30 de programe, mai ales pentru tinerii din categorii defavorizate