Invenție

A reclamat că a fost lovit de o mașină pentru a se răzbuna pe șofer



A pus pe jar poliția reclamând că a fost lovit de o mașină în timp ce traversa strada pe trecerea de pietoni. Bărbatul susținea că șoferul a părăsit imediat locul accidentului, lăsându-l în drum, asta deși el era accidentat serios la un picior.
Marți, în jurul orelor 12.00, Constantin P., în vârstă de 31 de ani, din comuna Preutești, a sesizat poliția din Fălticeni cu privire la faptul că în timp ce încerca să traverseze strada 2 Grăniceri din localitate, pe trecerea de pietoni, a fost lovit de un autoturism care l-a călcat cu roata dreapta față pe laba piciorului drept. În urma accidentului bărbatul a fost transportat la spitalul din localitate, fiind diagnosticat cu entorsă la nivel metatarsian, pentru care necesită în jur de 15 zile de îngrijiri medicale. Bărbatul nu putea oferi nici un detaliu despre mașina care l-a lovit, nici măcar culoarea sau marca mașinii. În aceste condiții, polițiștii au devenit suspicioși cu privire la povestea „servită”, mai ales că la fața locului nu era nici cea mai mică urmă care să ateste că acolo s-ar fi petrecut un accident. În cele din urmă, Constantin P. a recunoscut că în realitate lucrurile nu stau chiar așa cum le-a prezentat el. În timp ce s-a angajat în trecerea străzii, reclamantul s-a speriat de o mașină, cauză din care a făcut o mișcare bruscă și s-a accidentat la picior. Enervat de faptul că șoferul mașinii de care s-a speriat i-a arătat semne obscene, bărbatul s-a gândit să-l scoată pe acesta vinovat de accident. Pentru că i-a pus aiurea pe drumuri pe oamenii legii, reclamantul a fost sancționat contravențional.



Recomandări

Un șofer băut a intrat cu mașina într-un autoturism staționat, iar apoi s-a oprit într-un stâlp de electricitate

Un șofer băut a intrat cu mașina într-un autoturism staționat, iar apoi s-a oprit într-un stâlp de electricitate
Un șofer băut a intrat cu mașina într-un autoturism staționat, iar apoi s-a oprit într-un stâlp de electricitate

O ucraineancă ruptă de beată a fost depistată de polițiști după ce a intrat cu mașina în șanț, iar sistemul E-call a sunat la 112

O ucraineancă ruptă de beată a fost depistată de polițiști după ce a intrat cu mașina în șanț, iar sistemul E-call a sunat la 112
O ucraineancă ruptă de beată a fost depistată de polițiști după ce a intrat cu mașina în șanț, iar sistemul E-call a sunat la 112

Bărbat de 65 de ani, în stare gravă la spital după ce mașina pe care o conducea a fost lovită violent de un alt vehicul scăpat de sub control

Bărbat de 65 de ani, în stare gravă la spital după ce mașina pe care o conducea a fost lovită violent de un alt vehicul scăpat de sub control
Bărbat de 65 de ani, în stare gravă la spital după ce mașina pe care o conducea a fost lovită violent de un alt vehicul scăpat de sub control

Un sucevean reclamă că a fost jignit și instigat la violență de personalul de la intrarea în sediul DSP Suceava

Un sucevean reclamă că a fost jignit și instigat la violență de personalul de la intrarea în sediul DSP Suceava
Un sucevean reclamă că a fost jignit și instigat la violență de personalul de la intrarea în sediul DSP Suceava