Urmărit de poliție a intrat cu mașina într-un gard



masina politie
masina politie

Un șofer care a vrut să scape de polițiști a fost aproape de a sfârși tragic. Și asta pentru că mașina pe care o conducea s-a oprit într-un gard pe care l-a distrus parțial. Și autoturismul a suferit avarii majore, dar persoana aflată la volan a scăpat fără nici o zgârietură. Totul a început după ce autoturismul marca VW Golf 4 condus de Florin Petrache, din Preutești, a ajuns în zona unui filtru de poliție instituit în zona denumită popular Ciorsaci, la intersecția DJ 208 C cu DJ 208. Inițial, mașina care mergea dinspre Dolhasca spre Fălticeni a încetinit și se părea că totul se va derula normal. Numai că, șoferul avea alte planuri, iar în scurt timp a apăsat pedala de accelerație și a încercat să scape. Polițiștii au plecat în urmărirea sa, iar pe strada Tudor Vladimirescu, din Fălticeni, șoferul fugar nu a mai putut stăpâni volanul și a lovit violent un gard. Florin Petrache a fost testat cu etilotestul, iar rezultatul a fost 0.74 mg/l alcool pur în aerul expirat. Șoferul a fost dus mai apoi la Spitalul Municipal Fălticeni pentru recoltarea probelor biologice de sânge în vederea stabilirii alcoolemiei. El este cercetat acum pentru comiterea infracțiunii de „conducerea unui vehicul sub influența alcoolului sau altor substanțe”.



Recomandări

15 ani de închisoare pentru un sucevean implicat într-un transport de cocaină și de canabis de 150.000 de euro

15 ani de închisoare pentru un sucevean implicat într-un transport de cocaină și de canabis de 150.000 de euro
15 ani de închisoare pentru un sucevean implicat într-un transport de cocaină și de canabis de 150.000 de euro

Un șofer băut a intrat cu mașina într-un autoturism staționat, iar apoi s-a oprit într-un stâlp de electricitate

Un șofer băut a intrat cu mașina într-un autoturism staționat, iar apoi s-a oprit într-un stâlp de electricitate
Un șofer băut a intrat cu mașina într-un autoturism staționat, iar apoi s-a oprit într-un stâlp de electricitate