Cetatea a susținut un prim joc test în compania juniorilor de la LPS



Cetatea a susținut un prim joc test în compania juniorilor de la LPS
Cetatea a susținut un prim joc test în compania juniorilor de la LPS

Cetatea a disputat vineri după amiază primul joc de pregătire din această vară. Testul a fost unul lejer, în compania echipei de juniori B a Liceului cu Program Sportiv Suceava, antrenată de Răzvan Bîgu.

„Alb-albaștrii” s-au impus clar la final, cu corul de 11-0, prin golurile marcate de Răducan (3), Zaharia (3), Cărăușu (2), I. Marian, Petraru, nou promovata în Liga a II-a beneficiind și de un autogol.

Antrenorul Petre Grigoraș a început partida cu următoarea formulă de echipă: Ciobanu – Golofca, Cimbru, Perju, Bai – David, Sumanariu, Tucaliuc – Ferhaoui, Mahrez, Răducan. În repriza secundă, întreg lotul avut la dispoziție a primit minute de joc.

Următorul meci de pregătire al Cetății va avea loc sâmbătă, 4 iulie, la Câmpulung Moldovenesc, împotriva divizionarei secunde CSM Reșița.

Pe 6 iulie, „alb-albaștrii” vor pleca pentru 12 zile în cantonament la Putna, perioadă în care vor susține meciuri de verificare cu Gloria Bistrița, pe 8 iulie, cu FC Botoșani, pe 11 iulie și cu Poli Iași, pe 15 iulie. Până pe 1 august, când va începe ediția de campionat 2026-2027 a Ligii a II-a, Cetatea va mai juca amicale cu CSM Vaslui, pe 22 iulie și cu Bradul Putna, pe 25 iulie.



Recomandări

Nou-promovata în Liga a II-a Cetatea Suceava a început luni pregătirile pentru sezonul viitor, care va începe pe data de 1 august

Nou-promovata în Liga a II-a Cetatea Suceava a început luni pregătirile pentru sezonul viitor, care va începe pe data de 1 august
Nou-promovata în Liga a II-a Cetatea Suceava a început luni pregătirile pentru sezonul viitor, care va începe pe data de 1 august