Reținut pentru că a tăiat anvelopele mai multor autoturisme



anvelope
anvelope

Un tânăr în vârstă de 25 de ani din Marginea a ajuns în arestul Inspectoratului de Poliție al Județului Suceava după ce a tăiat anvelopele mai multor autoturisme. Este vorba de un număr de 7 mașini care au căzut ”victime” în dimineața zilei de joi, 7 ianuarie, în timp ce erau parcate în spatele sediului Poștei din Marginea. Autorul a fost prins rapid și la audieri a recunoscut senin că a tăiat anvelopele. Bărbatul nu este la prima ispravă de acest fel. La mijlocul lunii decembrie a anului trecut acesta a mai tăiat anvelopele altor două autovehicule, iar la vremea respectivă a fost internat la Psihiatrie. Pentru noua faptă s-a ales cu dosar penal pentru infracțiunea de ”distrugere”, iar după ce vor expira cele 24 de ore ale ordonanței de reținere va fi dus în fața unui procuror de la Parchetul de pe lângă Judecătoria Rădăuți care va lua o decizie în ceea ce-l privește.



Recomandări

Un șofer băut a intrat cu mașina într-un autoturism staționat, iar apoi s-a oprit într-un stâlp de electricitate

Un șofer băut a intrat cu mașina într-un autoturism staționat, iar apoi s-a oprit într-un stâlp de electricitate
Un șofer băut a intrat cu mașina într-un autoturism staționat, iar apoi s-a oprit într-un stâlp de electricitate

La mai bine de 4 ani de la comiterea accidentului în care au murit doi oameni, fugarul activist de mediu Tiberius Vatamaniuc este acuzat de omor calificat

Un șofer căruia i s-a făcut rău și un biciclist au ajuns la spital după un accident în care au fost implicate trei autoturisme

Un șofer căruia i s-a făcut rău și un biciclist au ajuns la spital după un accident în care au fost implicate trei autoturisme
Un șofer căruia i s-a făcut rău și un biciclist au ajuns la spital după un accident în care au fost implicate trei autoturisme