Președintele Klaus Iohannis, răspuns pentru protestatarii de la Cotroceni: Nu voi demisiona!



Președintele Klaus Iohannis a declarat, marți, că nu va demisiona, însă „recunoaște” dreptul de a protesta al oamenilor care îi cer plecarea din funcție, informează Mediafax.
„Oamenii au tot dreptul să protesteze și, pentru a arăta că eu recunosc acest drept, am ieșit și am încercat un dialog cu protestatarii. A fost un pic dificil din cauza zgomotului, dar am înțeles mesajul lor. Nu voi demisiona, dar ei, sigur, au dreptul să-și spună nemulțumirea”, a declarat președintele Klaus Iohannis.
Șeful statului a vorbit și despre protestele din Piața Victoriei.
„Oamenii sunt în continuare nemulțumiți. Și-au pierdut încrederea în guvern, și-au pierdut încrederea în PSD și acest lucru îl spun foarte clar în Piață. Iar cine are urechi, să audă”, a declarat președintele.



Recomandări

CCI Suceava organizează o sesiune de informare cu tema „Transparența Salarială – De la conformitate legală la avantaj competitiv”

CCI Suceava organizează o sesiune de informare cu tema „Transparența Salarială – De la conformitate legală la avantaj competitiv”
CCI Suceava organizează o sesiune de informare cu tema „Transparența Salarială – De la conformitate legală la avantaj competitiv”

Francesca Niculcea, șefa de promoție a Facultății de Educație Fizică, USV: „Poți mai mult decât crezi”

Francesca Niculcea, șefa de promoție a Facultății de Educație Fizică, USV: „Poți mai mult decât crezi”
Francesca Niculcea, șefa de promoție a Facultății de Educație Fizică, USV: „Poți mai mult decât crezi”