O șoferiță s-a izbit cu mașina într-un stâlp



O șoferiță s-a izbit cu mașina într-un stâlp
O șoferiță s-a izbit cu mașina într-un stâlp

O șoferiță în vârstă de 32 de ani, din Bogdănești, a pierdut controlul asupra volanului, mașina pe care o conducea izbindu-se într-un stâlp. Accidentul care a avut loc luni, la ora 16:25, s-a soldat cu rănirea unei femei de 72 de ani, din Boroaia.
Mașina circula pe DC 13, din localitatea Săcuța, comuna Boroaia, pe direcția Fălticeni către Săcuța, iar în fața școlii primare, într-o curbă la stânga, șoferița a pierdut controlul asupra direcției de mers, mașina a părăsit partea carosabilă și a intrat în coliziune cu un stâlp de electricitate aflat pe partea dreaptă a sensului de deplasare.
În urma accidentului a rezultat vătămarea corporală a unei femei de 72 ani, din Boroaia, pasageră pe locul din dreapta față în autoturism, care a fost transportată cu ambulanța la Spitalul Fălticeni.
Conducătoarea auto a fost testată cu aparatul etilotest, rezultatul fiind 0,00 mg/l alcool pur în aerul expirat, și i s-au prelevate probe de sânge la Spitalul Fălticeni.
În cauză se efectuează cercetări sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de „vătămare corporală din culpă”.



Recomandări

Un șofer băut a intrat cu mașina într-un autoturism staționat, iar apoi s-a oprit într-un stâlp de electricitate

Un șofer băut a intrat cu mașina într-un autoturism staționat, iar apoi s-a oprit într-un stâlp de electricitate
Un șofer băut a intrat cu mașina într-un autoturism staționat, iar apoi s-a oprit într-un stâlp de electricitate

Femeia care și-a învelit într-o pătură nou-născutul și apoi l-a abandonat în mașina de spălat, condamnată la 16 ani de închisoare

Femeia care și-a învelit într-o pătură nou-născutul și apoi l-a abandonat în mașina de spălat, condamnată la 16 ani de închisoare
Femeia care și-a învelit într-o pătură nou-născutul și apoi l-a abandonat în mașina de spălat, condamnată la 16 ani de închisoare

Pericol pe trotinete: doi copii au ajuns la spital, iar un bărbat beat criță s-a ales cu o amendă consistentă

Pericol pe trotinete: doi copii au ajuns la spital, iar un bărbat beat criță s-a ales cu o amendă consistentă
Pericol pe trotinete: doi copii au ajuns la spital, iar un bărbat beat criță s-a ales cu o amendă consistentă