În fugă

Cursă peste garduri cu polițiștii pe urme



Cursă peste garduri cu polițiștii pe urme
Cursă peste garduri cu polițiștii pe urme

Urmărire peste gardurile unor proprietăți pentru prinderea unui șofer care a fugit din fața polițiștilor care l-au oprit pentru control. S-a întâmplat în noaptea de luni spre marți, iar șoferul fugar a fost prins destul de rapid. În jurul orei 00.30, un echipaj de poliție a tras pe dreapta un autoturism marca Land Rover, care se deplasa pe strada Gheorghe Doja, dinspre Ițcani spre Burdujeni. Șoferul le-a prezentat polițiștilor cartea de identitate și a spus că actele mașinii sunt în interior și le va căuta. Numai că planul tânărului era cu totul altul. Imediat ce a coborât din mașină, bărbatul a luat-o la fugă și, pentru a scăpa, a sărit mai multe garduri. În cele din urmă a fost prins în Gara Burdujeni, acolo unde a și fost încătușat. Bărbatul are 23 de ani, se numește Constantin Mihailescu, este din Marginea, iar motivul pentru care a fugit a fost evident la testarea cu aparatul etilotest. Rezultatul a fost o concentrație alcoolică de 0,46 mg/l alcool pur în aerul expirat, motiv pentru care a fost dus la spital și i-au fost prelevate mostre biologice de sânge în vederea determinării alcoolemiei. Tânărul este cercetat penal acum pentru comiterea infracțiunii de „conducerea unui vehicul sub influența alcoolului sau altor substanțe”.



Recomandări

Un șofer băut a intrat cu mașina într-un autoturism staționat, iar apoi s-a oprit într-un stâlp de electricitate

Un șofer băut a intrat cu mașina într-un autoturism staționat, iar apoi s-a oprit într-un stâlp de electricitate
Un șofer băut a intrat cu mașina într-un autoturism staționat, iar apoi s-a oprit într-un stâlp de electricitate

O ucraineancă ruptă de beată a fost depistată de polițiști după ce a intrat cu mașina în șanț, iar sistemul E-call a sunat la 112

O ucraineancă ruptă de beată a fost depistată de polițiști după ce a intrat cu mașina în șanț, iar sistemul E-call a sunat la 112
O ucraineancă ruptă de beată a fost depistată de polițiști după ce a intrat cu mașina în șanț, iar sistemul E-call a sunat la 112