Un individ care a scăpat de polițiști după o urmărire derulată pe o distanță de mai mulți kilometri a fost tras în cele din urmă la răspundere.
Aflat la volanul unui autoturism marca Audi, bărbatul din comuna Frătăuții Vechi nu a oprit la semnalele regulamentare ale oamenilor legii.
S-a întâmplat în seara zilei de 14 iunie, iar fugarul a crezut că a scăpat.
Totuși, după ce au audiat mai mulți martori și au vizionat și imagini de pe camerele de supraveghere, polițiștii au dat de șofer.
Au aflat și de ce acesta a fugit: nu avea permis de conducere valabil.
Mai mult, el se află în termenul de reabilitare judecătorească, iar actuala ispravă îi va crea probleme suplimentare.
În cursul zilei de vineri, 19 iunie, pe numele șoferului fugar a fost emisă ordonanță de reținere pentru 24 de ore pentru comiterea infracțiunii de „conducerea unui vehicul fără permis de conducere”.






