Bărbat reținut de polițiști după ce a condus o mașină fără a avea permis



Bărbatul nu are permis de conducere
Bărbatul nu are permis de conducere

Un bărbat din Fundu Moldovei a fost reținut pentru o perioadă de 24 de ore de polițiști. Motivul? A fost prins la volanul unei mașini, marca Opel, deși nu avea permis de conducere. Totul s-a petrecut duminică după orele prânzului, pe drumul județean 175, care face legătura între Izvoarele Sucevei și Breaza. Un echipaj de poliție aflat în patrulare a încercat să oprească autovehiculul pentru un control de rutină. Șoferul nu doar că nu a tras pe dreapta, dar a încercat să scape. A fost ajuns din urmă și oprit la intersecția cu drumul comunal Lucava. Bărbatul de la volan le-a spus senin oamenilor legii că nu are permis de conducere de nici un fel. Șoferul a fost dus la sediul poliției pentru audieri, iar la finalul acestora s-a luat decizia de a-l reține, iar luni urma să fie dus în fața unui procuror care trebuia să decidă cu privire la luarea altor măsuri preventive.



Recomandări

Un șofer băut a intrat cu mașina într-un autoturism staționat, iar apoi s-a oprit într-un stâlp de electricitate

Un șofer băut a intrat cu mașina într-un autoturism staționat, iar apoi s-a oprit într-un stâlp de electricitate
Un șofer băut a intrat cu mașina într-un autoturism staționat, iar apoi s-a oprit într-un stâlp de electricitate