Anchetă la o școală din Argeș după ce un elev a ajuns la spital, bătut de doi colegi



Inspectoratul Județean de Poliție Argeș și Inspectoratul Școlar Județean Argeș au declanșat anchete după ce părinții unui elev de la Școala Gimnazială din localitatea Leordeni au depus sesizări în care acuză că băiatul a ajuns la spital după ce a fost bătut de doi colegi mai mari, în curtea școlii, scrie Mediafax. Mama copilului, elev în clasa a V-a la Școala Generală Leordeni, le-a declarat anchetatorilor că fiul ei se afla, marți, în curtea școlii, și aștepta microbuzul pentru a merge acasă, când a fost bătut de doi colegi de școală, elevi în clasa a VIII-a, transmite corespondentul MEDIAFAX.Elevul a ajuns la spital, însă se află în afara oricărui pericol, susțin medicii.



Recomandări

Andra Burac, șefă de promoție a Facultății de Psihologie și Științe ale Educației: „Îmi doresc să contribui la destigmatizarea tulburărilor de sănătate mintală”

Andra Burac, șefă de promoție a Facultății de Psihologie și Științe ale Educației: „Îmi doresc să contribui la destigmatizarea tulburărilor de sănătate mintală”
Andra Burac, șefă de promoție a Facultății de Psihologie și Științe ale Educației: „Îmi doresc să contribui la destigmatizarea tulburărilor de sănătate mintală”

„Ni l-am făcut pe Sfântul Ioan cel Nou prieten și apropiat al sufletului nostru” – atelier catehetic în curtea Catedralei Arhiepiscopale din Suceava

„Ni l-am făcut pe Sfântul Ioan cel Nou prieten și apropiat al sufletului nostru” – atelier catehetic în curtea Catedralei Arhiepiscopale din Suceava
„Ni l-am făcut pe Sfântul Ioan cel Nou prieten și apropiat al sufletului nostru” – atelier catehetic în curtea Catedralei Arhiepiscopale din Suceava

Elevă transportată la spital după ce a leșinat în timpul probei de limba română, la evaluarea națională

Elevă transportată la spital după ce a leșinat în timpul probei de limba română, la evaluarea națională
Elevă transportată la spital după ce a leșinat în timpul probei de limba română, la evaluarea națională