Vasile Rîmbu a demisionat, miercuri, din funcția de manager al Spitalului Suceava



Vasile Rimbu
Vasile Rimbu

Vasile Rîmbu a demisionat, miercuri, din funcția de manager al Spitalului de Urgență „Sfântul Ioan cel Nou” Suceava. Decizia era una previzibilă, după suspendarea din funcție, în urma accidentului epidemiologic cu noul coronavirus, de la spital. Contactat, fostul manager al spitalului nu a dorit să facă nici un comentariu.
Managementul unității medicale este asigurat, cu titlu interimar, de neurochirurgul Anatolii Buzdugan, iar chirurgul Valeriu Gavrilovici deține funcția de director medical.



Recomandări

Spitalul Clinic din Suceava angajează avocat în două procese intentate de fosta directoare de la Resurse Umane, Dana Mamciuc

Spitalul Clinic din Suceava angajează avocat în două procese intentate de fosta directoare de la Resurse Umane, Dana Mamciuc
Spitalul Clinic din Suceava angajează avocat în două procese intentate de fosta directoare de la Resurse Umane, Dana Mamciuc