Un ucrainean a ajuns la spital după ce s-a răsturnat cu motocicleta, în urma unei depășiri neregulamentare



Un ucrainean a ajuns joi la spital dupăce s-a răsturnat cu motocicleta, în urma unei depășiri neregulamentare.
Potrivit unui comunicat al IPJ Suceava, joi, la ora 13.16, în timp ce conducea motocicleta pe DN 17 din comuna Iacobeni, un bărbat de 36 de ani, din Ucraina, a intrat în depășirea neregulamentară a unei coloane de autovehicule, în zona de acțiune a indicatorului „Depășirea Interzisă” și pe marcajul trecerii pentru pietoni. Ucraineanul a pierdut controlul asupra direcției de mers și s-a răsturnat pe partea carosabilă, după care a lovit în partea din spate autoutilitara condusă regulamentar de un bărbat de 22 de ani, din comuna Pojorâta.
În urma accidentului, a rezultat rănirea motociclistului, care a fost transportat la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale.
Cei doi conducători de vehicule au fost testați de polițiști cu aparatul etilotest, rezultatele fiind negative, după care, la spital, li s-au recoltat probe biologice în vederea stabilirii alcoolemiei.
În cauză s-a întocmit dosar penal, ce va fi soluționat procedural.



Recomandări

Pericol pe trotinete: doi copii au ajuns la spital, iar un bărbat beat criță s-a ales cu o amendă consistentă

Pericol pe trotinete: doi copii au ajuns la spital, iar un bărbat beat criță s-a ales cu o amendă consistentă
Pericol pe trotinete: doi copii au ajuns la spital, iar un bărbat beat criță s-a ales cu o amendă consistentă

O femeie s-a urcat la volan fără permis, cu fiul în mașină, pentru o manevră de întoarcere și s-a răsturnat cu mașina într-un pârâu

O femeie s-a urcat la volan fără permis, cu fiul în mașină, pentru o manevră de întoarcere și s-a răsturnat cu mașina într-un pârâu
O femeie s-a urcat la volan fără permis, cu fiul în mașină, pentru o manevră de întoarcere și s-a răsturnat cu mașina într-un pârâu