Un elev și trei profesori suceveni, infectați cu Covid-19



Un elev și trei profesori suceveni, infectați cu Covid-19
Un elev și trei profesori suceveni, infectați cu Covid-19

Un elev și trei profesori au fost confirmați cu Covid-19. Inspectoratul Școlar Județean Suceava a transmis situația cazurilor confirmate cu Covid-19 în școlile sucevene, la data 8 martie. Elevul infectat cu noul coronavirus provine din învățământul liceal: Colegiul Economic „Dimitrie Cantemir” Suceava.
Cele trei cadre didactice cu SARS-CoV-2 provin de la GPN „Țăndărică” Suceava (un profesor – învățământ preșcolar), de la Școala Gimnazială Dorna Arini (un profesor – învățământ gimnazial), și de la Colegiul „Andronic Motrescu” Rădăuți (un profesor – învățământ liceal). Purtătorul de cuvânt al IȘJ Suceava, inspector școlar prof. Cezar Anuței, a declarat că pentru a reduce riscul infectării cu Covid-19 în rândul copiilor, o grupă de grădiniță de la GPN „Țăndărică” Suceava, cu activitatea în prezență fizică, a trecut la învățământul online.



Recomandări

Andrei Tărâță, șef de promoție la Facultatea de Economie, Administrație și Afaceri: „Succesul este alinierea perfectă dintre valorile mele morale și acțiunile mele zilnice”

Andrei Tărâță, șef de promoție la Facultatea de Economie, Administrație și Afaceri: „Succesul este alinierea perfectă dintre valorile mele morale și acțiunile mele zilnice”
Andrei Tărâță, șef de promoție la Facultatea de Economie, Administrație și Afaceri: „Succesul este alinierea perfectă dintre valorile mele morale și acțiunile mele zilnice”