Șofer depistat de polițiști în timp ce conducea cu 218 km/h pe Autostrada 1



Polițiștii Brigăzii Autostrăzi și Misiuni Speciale au depistat un bărbat care conducea un autoturism cu viteza de 218 km/h, pe Autostrada 1, acestuia fiindu-i reținut permisul de conducere pentru 90 de zile, scrie Mediafax.”La data de 20 martie, în jurul orei 11.00, polițiștii au depistat, pe Autostrada A1 Râmnicu Vâlcea-Deva, Calea 1, un bărbat, de 28 de ani, din Craiova, județul Dolj, conducând cu viteză excesivă. Acesta a fost surprins cu ajutorul aparatului radar, la kilometrul 57, în timp ce conducea un autoturism, cu viteza de 218 km/h. Polițiștii l-au sancționat cu amendă de 1.305 lei, iar, ca măsură complementară, i-au reținut permisul de conducere, în vederea suspendării exercitării dreptului de a conduce, pentru 90 de zile”, transmite Poliția Română.



Recomandări

Pericol pe trotinete: doi copii au ajuns la spital, iar un bărbat beat criță s-a ales cu o amendă consistentă

Pericol pe trotinete: doi copii au ajuns la spital, iar un bărbat beat criță s-a ales cu o amendă consistentă
Pericol pe trotinete: doi copii au ajuns la spital, iar un bărbat beat criță s-a ales cu o amendă consistentă

Sute de amenzi, 19 permise ridicate și un șofer reținut în arest, după o nouă razie de amploare a polițiștilor

Sute de amenzi, 19 permise ridicate și un șofer reținut în arest, după o nouă razie de amploare a polițiștilor
Sute de amenzi, 19 permise ridicate și un șofer reținut în arest, după o nouă razie de amploare a polițiștilor

Oprit de polițiști după ce aplicația E-Dac a indicat că nu are RCA, un șofer era și băut, și cu permisul anulat

BMW condus cu viteză, urmărit în noapte din Suceava spre Șcheia, unde un echipaj de poliție a blocat șoferul fugar
BMW condus cu viteză, urmărit în noapte din Suceava spre Șcheia, unde un echipaj de poliție a blocat șoferul fugar