Neatenție

Și-a tăiat fratele la picior cu drujba în timp ce tăia un copac



Un adolescent în vârstă de 15 ani și-a trimis fratele de 11 ani în spital, după un incident care s-a petrecut în curtea gospodăriei părinților în satul Basarabi, comuna Preutești.
Sâmbătă dimineață, în jurul orei 8.00, băiatul de 15 ani s-a apucat să taie un arbore cu un motoferăstrău mecanic. La un moment dat, s-a apropiat fratele mai mic, pe care adolescentul cu drujba nu l-a observat.
Băiatul de 11 ani a fost tăiat cu drujba la gamba piciorului drept și a început să strige de durere. Imediat a sosit mama celor doi, care a sunat la 112 și a cerut intervenția unui echipaj medical.
Asistentul de pe ambulanță a constatat că minorul are afectate două tendoane și mușchiul gambei de la piciorul drept, motiv pentru care a cerut să fie transportat la Spitalul Județean Suceava, în vederea acordării de îngrijiri medicale de specialitate.



Recomandări

O femeie s-a urcat la volan fără permis, cu fiul în mașină, pentru o manevră de întoarcere și s-a răsturnat cu mașina într-un pârâu

O femeie s-a urcat la volan fără permis, cu fiul în mașină, pentru o manevră de întoarcere și s-a răsturnat cu mașina într-un pârâu
O femeie s-a urcat la volan fără permis, cu fiul în mașină, pentru o manevră de întoarcere și s-a răsturnat cu mașina într-un pârâu

Tinerii din PSD Suceava au adus un strop de liniște și bucurie unui copil de 12 ani care și-a pierdut recent mama

Tinerii din PSD Suceava au adus un strop de liniște și bucurie unui copil de 12 ani care și-a pierdut recent mama
Tinerii din PSD Suceava au adus un strop de liniște și bucurie unui copil de 12 ani care și-a pierdut recent mama

Tinerii din PSD Suceava au adus un strop de liniște și bucurie unui copil de 12 ani care nu de mult și-a pierdut mama

Tinerii din PSD Suceava au adus un strop de liniște și bucurie unui copil de 12 ani care nu de mult și-a pierdut mama
Tinerii din PSD Suceava au adus un strop de liniște și bucurie unui copil de 12 ani care nu de mult și-a pierdut mama