Totul se plătește

Și-a lovit soția și apoi a plecat la plimbare cu mașina, deși era băut și nu are nici permis



Aparatul etilotest a arătat o concentrație de 0,87 mg/l alcool pur în aerul expirat
Aparatul etilotest a arătat o concentrație de 0,87 mg/l alcool pur în aerul expirat

Un bărbat în vârstă de 35 de ani, din Fălticeni, s-a pricopsit în numai câteva zeci de minute cu dosar penal pentru trei infracțiuni distincte. Totul a plecat de la câteva pahare de rachiu băute în plus, care au declanșat ulterior un șir întreg de evenimente.
Sâmbătă seară, în jurul orei 23.00, pe fondul unei discuții contradictorii cu soția, a lovit-o pe aceasta cu palma peste față. Femeia a fost transportată la Spitalul din Fălticeni și diagnosticată cu „hematom ochi drept-agresiune, stare de ebrietate”.
După comiterea agresiunii, bărbatul s-a urcat la volanul unui autoturism marca VW Golf și a plecat la plimbare. Sora femeii agresate a sunat la 112 și a anunțat evenimentul, iar polițiștilor nu le-a fost deloc greu să dea de urma bărbatului.
La intersecția dintre străzile Botoșanilor și Domnească, bărbatul nu a mai putut controla mașina și a intrat într-un stâlp de iluminat public.
Aparatul etilotest cu care a fost testat șoferul de ocazie a arătat o concentrație de 0,87 mg/l alcool pur în aerul expirat, motiv pentru care bărbatul a fost dus și la spital, unde i-au fost prelevate probe de sânge. În urma verificărilor în baza de date s-a constatat că bărbatul nu are permis de conducere pentru nici un fel de categorie.
În aceste condiții, el este cercetat acum pentru „violență în familie”, „conducerea unui vehicul sub influența alcoolului” și „conducerea unui vehicul fără permis de conducere”.



Recomandări

Prins la volan băut și fără permis, pe o stradă din Suceava, deși are deja dosar penal pentru alcool la volan

Prins la volan băut și fără permis, pe o stradă din Suceava, deși are deja dosar penal pentru alcool la volan
Prins la volan băut și fără permis, pe o stradă din Suceava, deși are deja dosar penal pentru alcool la volan

Un șofer băut a intrat cu mașina într-un autoturism staționat, iar apoi s-a oprit într-un stâlp de electricitate

Un șofer băut a intrat cu mașina într-un autoturism staționat, iar apoi s-a oprit într-un stâlp de electricitate
Un șofer băut a intrat cu mașina într-un autoturism staționat, iar apoi s-a oprit într-un stâlp de electricitate

O ucraineancă ruptă de beată a fost depistată de polițiști după ce a intrat cu mașina în șanț, iar sistemul E-call a sunat la 112

O ucraineancă ruptă de beată a fost depistată de polițiști după ce a intrat cu mașina în șanț, iar sistemul E-call a sunat la 112
O ucraineancă ruptă de beată a fost depistată de polițiști după ce a intrat cu mașina în șanț, iar sistemul E-call a sunat la 112