Concurs

Bronz adjudecat de un elev al Școlii Nr. 3 Suceava, la Olimpiada de informatică (gimnaziu)



Bogdan Mocrei
Bogdan Mocrei

Bogdan Mocrei, elev în clasa a VII-a la Școala Gimnazială Nr. 3 Suceava, a obținut medalie de bronz în cadrul etapei naționale a Olimpiadei de Informatică (gimnaziu), desfașurată în București, perioada 24 – 27 aprilie. Acesta este pregătit de prof. Daniela Petrovici și prof. Liviu-Vasile Pînzaru.
Șapte elevi din județ au promovat la această fază a competiției.
Patru dintre aceștia învață la Școala Gimnazială Nr. 3 Suceava: Ștefana Bărîlă, Andrei Cherteș, Bogdan Mocrei și Ștefan Domunco. De la Colegiul Tehnic „Mihai Băcescu” Fălticeni s-a calificat Alex Chiriac.
Din lot au mai făcut parte elevii Alexandru Ispir – Școala Gimnazială „Bogdan Vodă” Câmpulung Moldovenesc și Ștefan Sebastian Romaș – Colegiul Național ”Mihai Eminescu” Suceava.



Recomandări

Premiul I câștigat de o elevă de la Colegiul „Ștefan cel Mare” Suceava, la Olimpiada de Cultură și Spiritualitate Românească

Premiul I câștigat de o elevă de la Colegiul „Ștefan cel Mare” Suceava, la Olimpiada de Cultură și Spiritualitate Românească
Premiul I câștigat de o elevă de la Colegiul „Ștefan cel Mare” Suceava, la Olimpiada de Cultură și Spiritualitate Românească

„Comorile Călimanilor” – 187 de elevi au transformat lemnul în artă sub atenta supraveghere a ASFOR și a partenerilor

La concursul de pictură „Comorile Călimanilor” 187 de elevi au transformat lemnul în artă
La concursul de pictură „Comorile Călimanilor” 187 de elevi au transformat lemnul în artă