Hârtop

Băut zdravăn, un bărbat a intrat cu mașina într-un podeț



Un accident s-a produs la primele ore ale dimineții pe un drum din comuna Hârtop, iar cel de la volan era în stare de ebrietate, cu o alcoolemie aproape de 1 mg/l alcool pur în aerul expirat.
Accidentul s-a produs luni dimineață, în jurul orei 05.00, pe strada Nicolae Iorga din comuna Hârtop, în timp ce bărbatul în vârstă de 46 de ani conducea un autoturism Ford. După ce a parcurs o succesiune de curbe, acesta a pierdut controlul asupra direcției de mers și a intrat în coliziune frontală cu un podeț, situat pe partea dreaptă a drumului având în vedere direcția sa de deplasare. În urma impactului, cel de la volan a suferit câteva răni ușoare, iar la sosirea polițiștilor, în urma testării cu aparatul etilotest, a rezultat o alcoolemie de 0,97 mg/l alcool pur în aerul expirat. Bărbatul a fost apoi transportat la spital pentru îngrijiri medicale, fiindu-i recoltate aici și probe de sânge pentru stabilirea alcoolemiei.
Polițiștii fac în continuare cercetări în cadrul unui dosar penal deschis pe numele bărbatului pentru comiterea infracțiunilor de „vătămare corporală din culpă” și „conducerea unui vehicul sub influența alcoolului sau a altor substanțe”.



Recomandări

Prins la volan băut și fără permis, pe o stradă din Suceava, deși are deja dosar penal pentru alcool la volan

Prins la volan băut și fără permis, pe o stradă din Suceava, deși are deja dosar penal pentru alcool la volan
Prins la volan băut și fără permis, pe o stradă din Suceava, deși are deja dosar penal pentru alcool la volan

Un șofer băut a intrat cu mașina într-un autoturism staționat, iar apoi s-a oprit într-un stâlp de electricitate

Un șofer băut a intrat cu mașina într-un autoturism staționat, iar apoi s-a oprit într-un stâlp de electricitate
Un șofer băut a intrat cu mașina într-un autoturism staționat, iar apoi s-a oprit într-un stâlp de electricitate