Neatenție

Accidentat grav după ce a intrat cu motoscuterul în intersecție fără a se asigura



Un bărbat în vârstă de 39 de ani a ajuns în stare gravă la Spitalul Județean Suceava, fiind luat pe sus de o mașină în momentul în care a intrat cu motoscuterul într-o intersecție fără a se asigura.
Totul s-a întâmplat duminică, în jurul orei 17.00. Florin C., în vârstă de 39 de ani, din comuna Stulpicani, tocmai își achiziționase un moped și a ieșit la plimbare prin sat, însoțit fiind de minorul Silviu P., în vârstă de 13 ani, și el localnic. Ajuns într-o intersecție, conducătorul vehiculului pe patru roți nu s-a asigurat, lovindu-se violent de un autoturism care circula regulamentar. Datorită impactului violent, bărbatul din față a fost proiectat pe carosabil, suferind o fractură de gambă, un traumatism cranio facial și multiple traumatisme în zona bazinului. Copilul din spate a fost foarte norocos, scăpând fără leziuni.



Recomandări

Bărbat de 65 de ani, în stare gravă la spital după ce mașina pe care o conducea a fost lovită violent de un alt vehicul scăpat de sub control

Bărbat de 65 de ani, în stare gravă la spital după ce mașina pe care o conducea a fost lovită violent de un alt vehicul scăpat de sub control
Bărbat de 65 de ani, în stare gravă la spital după ce mașina pe care o conducea a fost lovită violent de un alt vehicul scăpat de sub control