luni, 6 apr 2009 - Anul XIV, nr. 79 (4065)

Liga a IV-a

Prima înfrângere a sezonului pentru lider

Etapa a XXI-a a Ligii a IV-a a adus prima înfrângere din acest sezon pentru liderul CS Gura Humorului, 0-1 la Frasin. „Terenul denivelat nu ne-a lăsat să ne facem jocul obişnuit şi din această cauză am evoluat mult sub aşteptări”, a declarat preşedintele humorenilor, Teo Murariu. Unicul gol al întâlnirii a fost marcat de Moroşan în minutul 51. Cea de-a doua clasată, Bucovina Rădăuţi, s-a impus fără probleme pe teren propriu, scor 3-0, în confruntarea cu Steaua Dumbrăveni, graţie reuşitelor semnate de Pleşca (2) şi C. Munteanu. În derbyul etapei, Dorna Vatra Dornei a dispus la limită de Unirea Boroaia prin golul înscris de Nemeş în minutul 72. Într-un alt joc, CN Nicu Gane Fălticeni – Florconstruct Pătrăuţi 3-0. Au punctat Anania, Creţu şi Oprea.

Bradul Vama a stat.

1. CS Gura Humorului                                         19       17      1      1        46-11        52p
2. Bucovina Rădăuţi                                             20       12      4      4        41-23        40p
3. Dorna Vatra Dornei                                         19       12      2      5        67-20        38p
4. Unirea Boroaia                                                 20       10      5      5        37-24        35p
5. Viitorul Liteni                                                   19       9        4      6        42-28        31p
6. Viitorul Arbore                                                20       9        2      9        37-28        29p
7. Bradul Putna                                                    20       7        5      8        33-25        26p
8. Avântul Frasin                                                 19       8        2      9        36-35        26p
9. Minerul Iacobeni Ciocăneşti                             19       7        3      9        33-42        24p
10. Rapid II Suceava Mihoveni                            19       7        3      9        33-46        24p
11. CN "Nicu Gane" Fălticeni                              19       5        6      8        29-34        21p
12. Steaua Dumbrăveni                                        20       6        3      11      28-48        21p
13. Florconstruct Pătrăuţi                                    20       6        2      12      33-57        20p
14. Foresta Moldoviţa                                          20       4        4      12      28-56        16p
15. Bradul Vama                                                  19       2        4      13      21-68        10p

Echipa Bucovina Bădeuţi s-a retras din campionat din etapa a XI-a şi toate rezultatele i-au fost anulate.

În lipsa unui acord scris din partea Monitorului de Suceava, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi dacă inseraţi vizibil link-ul articolului Prima înfrângere a sezonului pentru lider.
 Vizualizări articol: 598 |