Un octogenar a vrut să-și bage un cuțit în inimă



cutit sange
cutit sange

Un bărbat în vârstă de 81 de ani a fost la un pas de moarte după ce a încercat să-și bage un cuțit în inimă. S-a întâmplat sâmbătă spre seară în comuna Frătăuții Vechi, iar incidental a fost anunțat la Poliție și Ambulanță de fiica bărbatului.
Octogenarul locuia împreună cu soția, iar într-un moment când aceasta se afla într-o camera alăturată a pus mâna pe cuțit și l-a băgat în el la nivelul inimii. Soția a reușit să intervină în timp util și a sunat-o pe fiică pentru a-i comunica incidental.
La fața locului a sosit un echipaj SMURD care l-a preluat pe bărbat și l-a transportat la Spitalul Municipal Rădăuți în vederea acordării îngrijirilor medicale necesare. Primul diagnostic a fost plagă înjunghiată torace parte stângă, iar bărbatul a rămas internat pentru a primi în continuare îngrijiri de specialitate.



Recomandări

Nepot arestat după ce a pulverizat spray iritant înspre bunici și i-a amenințat cu cuțitul, în căutare de bani

Nepot băgat în arest după ce a pulverizat spray iritant înspre bunici și i-a amenințat cu cuțitul, în căutare de bani
Nepot băgat în arest după ce a pulverizat spray iritant înspre bunici și i-a amenințat cu cuțitul, în căutare de bani

Pușcărie cu executare pentru un sucevean care a incendiat de două ori casa unei femei și a omorât un câine

Pușcărie cu executare pentru un sucevean care a incendiat de două ori casa unei femei și a omorât un câine
Pușcărie cu executare pentru un sucevean care a incendiat de două ori casa unei femei și a omorât un câine