În culpă

Un bărbat care trebuia să fie în carantină, prins băut în trafic



Un bărbat care trebuia să fie în carantină, prins băut în trafic
Un bărbat care trebuia să fie în carantină, prins băut în trafic

Un bărbat s-a ales cu o amendă și cu un dosar penal după o plimbare pe care a făcut-o cu mașina. Miercuri seară, în jurul orei 21.30, polițiștii din Câmpulung Moldovenesc au observat un autoturism marca Audi A4, înmatriculat în Franța, care circula haotic. Au oprit mașina și l-au legitimat pe șofer, ocazie cu care au aflat că se numește Vasile Nistor, are 34 de ani și este localnic.
Șoferul a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind de 0,43 mg/l alcool pur în aerul expirat, motiv pentru care a fost dus la spital, unde i s-au recoltat probe biologice de sânge. Mai mult, după ce l-au verificat în baza de date, polițiștii au constatat că bărbatul venise din Franța pe data de 8 mai și trebuia să stea în carantină până pe 21 mai. Plimbarea nocturnă l-a costat 2.000 de lei, amenda pentru că nu a respectat carantina, dar și un dosar penal pentru comiterea infracțiunii de „conducerea unui vehicul sub influența alcoolului”.



Recomandări

Băut și fără permis, un bărbat a plecat la plimbare cu o mașină radiată din circulație și cu numere expirate de 18 ani

Băut și fără permis, un bărbat a plecat la plimbare cu o mașină radiată din circulație și cu numere expirate de 18 ani
Băut și fără permis, un bărbat a plecat la plimbare cu o mașină radiată din circulație și cu numere expirate de 18 ani

Tânăr condamnat pentru trafic de droguri, dar care era încă în libertate, arestat după ce a condus băut și fără permis

Un individ care a accident un pieton și a fugit de la locul faptei, reținut de polițiști
Un individ care a accident un pieton și a fugit de la locul faptei, reținut de polițiști