Trei noi decese la pacienți cu coronavirus la Spitalul de Urgență Suceava



Spitalul de Urgență Suceava
Spitalul de Urgență Suceava

Numărul deceselor în rândul persoanelor infectate cu COVID 19 din Spitalul de Urgențe Suceava a crescut cu încă trei.
Este vorba despre un bărbat de 59 ani, care a murit în data de 22 martie, o femeie de 80 ani, care a murit pe 23 martie, și un bărbat de 71 ani, toți pacienți ai Spitalului Județean de Urgență Suceava, toți fără posibilă expunere precizată.
Pacienții au fost confirmați pozitiv la COVID-19 în data de 23 martie 2020, atunci când s-au primit rezultatele probelor de laborator.
Toți cei trei pacienți aveau afecțiuni medicale cronice preexistente, respectiv boli cardiovasculare și diabet. Decesele au fost raportate la INSP marți seara.
Numărul deceselor din cauza COVID-19, la nivel național, a ajuns la 11.



Recomandări

S-a lăsat cu cătușe după o bătaie începută într-o casă și continuată pe stradă. Victima a făcut un live pe rețele

Tineri medici cu specializare în cardiologie, urgență, urologie și ATI, recrutați de Spitalul Clinic din Suceava

Tineri medici cu specializare în cardiologie, urgență, urologie și ATI, recrutați de Spitalul Clinic din Suceava
Tineri medici cu specializare în cardiologie, urgență, urologie și ATI, recrutați de Spitalul Clinic din Suceava

Copii cu cancer din toată țara, transferați la spitalul Clinic din Suceava pentru investigații de înaltă performanță

Copii cu cancer din toată țara, transferați la spitalul Clinic din Suceava pentru investigații de înaltă performanță
Copii cu cancer din toată țara, transferați la spitalul Clinic din Suceava pentru investigații de înaltă performanță