Condamnat

”Transferat” din spital în penitenciar, pentru infracțiuni la regimul rutier



Bărbatul a fost escortat de polițiști în Penitenciarul Botoșani Sursa foto stiri.botosani.ro
Bărbatul a fost escortat de polițiști în Penitenciarul Botoșani Sursa foto stiri.botosani.ro

Un bărbat din comuna Frătăuții Noi, sat Vuliva, a fost escortat de polițiști în Penitenciarul Botoșani, în baza unui mandat de executare a unei pedepse, chiar în ziua în care a fost externat din Spitalul municipal Rădăuți. S-a întâmplat sâmbătă, 26 septembrie, asta în condițiile în care Ilie Pleșca era condamnat definitiv din data de 24 septembrie, mandatul de executare a pedepsei fiind emis de Judecătoria Rădăuți. Cum în acea zi bărbatul era în spital, polițiștii au fost nevoiți să amâne punerea în executare a mandatului, până la externare.
Ilie Pleșca a fost condamnat la 1 an și 4 luni de închisoare în urma recidivei la infracțiuni la regimul rutier. El a fost judecat și condamnat pentru infracțiunile de conducerea unui vehicul fără permis de conducere și conducerea unui vehicul neînmatriculat.



Recomandări

La mai bine de 4 ani de la comiterea accidentului în care au murit doi oameni, fugarul activist de mediu Tiberius Vatamaniuc este acuzat de omor calificat

Închisoare pentru un șofer beat care a provocat un accident grav și a fugit. Daune mici acordate pentru victima care a fost la un pas de moarte

Au venit din Timiș la o nuntă în Suceava și au ajuns pe pat de spital, cu leziuni grave, după ce un șofer beat le-a izbit mașina
Au venit din Timiș la o nuntă în Suceava și au ajuns pe pat de spital, cu leziuni grave, după ce un șofer beat le-a izbit mașina