”Transferat” din spital în penitenciar, pentru infracțiuni la regimul rutier



”Transferat” din spital în penitenciar, pentru infracțiuni la regimul rutier Foto stiri.botosani.ro
”Transferat” din spital în penitenciar, pentru infracțiuni la regimul rutier Foto stiri.botosani.ro

Un bărbat din comuna Frătăuții Noi, sat Vuliva, a fost escortat de polițiști în Penitenciarul Botoșani, în baza unui mandat de executare a unei pedepse, chiar în ziua în care a fost externat din Spitalul municipal Rădăuți. S-a întâmplat sâmbătă, 26 septembrie, asta în condițiile în care Ilie Pleșca era condamnat definitiv din data de 24 septembrie, mandatul de executare a pedepsei fiind emis de Judecătoria Rădăuți. Cum în acea zi bărbatul era în spital, polițiștii au fost nevoiți să amâne punerea în executare a mandatului, până la externare.
Ilie Pleșca a fost condamnat la 1 an și 4 luni de închisoare în urma recidivei la infracțiuni la regimul rutier. El a fost judecat și condamnat pentru infracțiunile de conducerea unui vehicul fără permis de conducere și conducerea unui vehicul neînmatriculat.



Recomandări

La mai bine de 4 ani de la comiterea accidentului în care au murit doi oameni, fugarul activist de mediu Tiberius Vatamaniuc este acuzat de omor calificat

Închisoare pentru un șofer beat care a provocat un accident grav și a fugit. Daune mici acordate pentru victima care a fost la un pas de moarte

Au venit din Timiș la o nuntă în Suceava și au ajuns pe pat de spital, cu leziuni grave, după ce un șofer beat le-a izbit mașina
Au venit din Timiș la o nuntă în Suceava și au ajuns pe pat de spital, cu leziuni grave, după ce un șofer beat le-a izbit mașina