Neatenție

Tânăr de 19 ani, rănit după ce s-a izbit cu mașina într-un podeț



Un tânăr a fost rănit și a ajuns la spital pentru îngrijiri medicale, în urma unui accident petrecut duminică seară, pe un drum din comuna Pojorâta.
În timp ce se afla la volanul unui autoturism cu care circula pe drumul județean DJ 175, un tânăr de 19 ani, din comuna Izvoarele Sucevei, a pătruns, din cauza neatenției, cu mașina pe contrasens și a intrat în coliziune cu un podeț de pe marginea drumului. În urma impactului puternic cu podețul din beton, autoturismul condus de tânăr s-a răsturnat în afara drumului. Tânărul de 19 ani a suferit mai multe leziuni, fiind preluat de un echipaj al ambulanței și transportat la spitalul din Câmpulung Moldovenesc, pentru îngrijiri medicale. El a fost testat de polițiști cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ, după care la spital i-au fost recoltate probe de sânge pentru stabilirea alcoolemiei. Cercetările privind modalitatea de producere a accidentului și de stabilire a vinovăției sunt continuate în cadrul unui dosar penal deschis pentru comiterea infracțiunii de vătămare corporală din culpă.



Recomandări

15 ani de închisoare pentru un sucevean implicat într-un transport de cocaină și de canabis de 150.000 de euro

15 ani de închisoare pentru un sucevean implicat într-un transport de cocaină și de canabis de 150.000 de euro
15 ani de închisoare pentru un sucevean implicat într-un transport de cocaină și de canabis de 150.000 de euro

Un șofer băut a intrat cu mașina într-un autoturism staționat, iar apoi s-a oprit într-un stâlp de electricitate

Un șofer băut a intrat cu mașina într-un autoturism staționat, iar apoi s-a oprit într-un stâlp de electricitate
Un șofer băut a intrat cu mașina într-un autoturism staționat, iar apoi s-a oprit într-un stâlp de electricitate