Accident

Tamponare spectaculoasă lângă Dărmănești



Tamponare spectaculoasă lângă Dărmănești
Tamponare spectaculoasă lângă Dărmănești

Un bărbat în vârstă de 45 de ani, care a pierdut controlul mașinii pe care o conducea, a provocat un spectaculos accident de circulație pe DN 2, în apropierea comunei Dărmănești. Ieri dimineață, în jurul orei 9.00, un apel efectuat la Serviciul Unic de Urgență 112 anunța un accident rutier cu o victimă în zona amintită. Nicolaie S., de 45 de ani, din municipiul Suceava, aflat la volanul unui autoturism marca Dacia, care se deplasa dinspre Suceava înspre Siret, a pierdut controlul asupra volanului, intrând pe sensul opus de mers. Aici a lovit din lateral o mașină Cielo, condusă regulamentar de Mircea T., în vârstă de 60 de ani, din Calafindești. În încercarea de a evita impactul, șoferul care circula regulamentar a tras cu putere de volan la dreapta, ieșind în decor. În schimb Dacia a rămas pe carosabil, având distrusă una dintre roți. Dacă ambele mașini au fost serios avariate, șoferii au scăpat fără răni grave. Mircea T., a fost transportat la Spitalul Județean Suceava, însă nu a rămas internat, având leziuni ușoare pentru care necesită în jur de 5 zile de îngrijiri medicale. Șoferilor le-au fost recoltate probe biologice în vederea stabilirii alcoolemiei.



Recomandări

Prins la volan băut și fără permis, pe o stradă din Suceava, deși are deja dosar penal pentru alcool la volan

Prins la volan băut și fără permis, pe o stradă din Suceava, deși are deja dosar penal pentru alcool la volan
Prins la volan băut și fără permis, pe o stradă din Suceava, deși are deja dosar penal pentru alcool la volan

Un șofer băut a intrat cu mașina într-un autoturism staționat, iar apoi s-a oprit într-un stâlp de electricitate

Un șofer băut a intrat cu mașina într-un autoturism staționat, iar apoi s-a oprit într-un stâlp de electricitate
Un șofer băut a intrat cu mașina într-un autoturism staționat, iar apoi s-a oprit într-un stâlp de electricitate