Șofer oprit cu focuri de armă după ce a livrat pizza beat la Secția 2 Poliție din Timișoara



Un bărbat de 38 de ani, angajat al unei pizzerii din Timișoara, care, miercuri după-amiaza, a livrat pizza beat la Secția 2 de Poliție din municipiu a fost prins de polițiști după ce aceștia au tras mai multe focuri în plan vertical, transmite corespondentul MEDIAFAX. Potrivit reprezentanțlor Inspectoratului Județean de Poliție Timiș, unul dintre polițiștii Secției 2 Timișoara a comandat, miercuri după-amiaza o pizza, însă când șoferul a ajuns cu comanda, omul legii și-a dat seama că mirosea a alcool și era în evidentă stare de ebrietate.Când șoferul s-a urcat în mașină, polițiștii l-au oprit și l-au testat cu aparatul etilotest, care a indicat o valoare de 1,13 miligrame alcool pur în aerul expirat.



Recomandări

Șofer beat turtă, filmat de martori în timp ce pătrundea pe contrasens, înainte de a provoca un accident

În urma verificării cu etilotestul a rezultat că șoferul pericol public, avea, la acea oră matinală, concentrația de 1,15 mg/l alcool pur în aerul expirat
În urma verificării cu etilotestul a rezultat că șoferul pericol public, avea, la acea oră matinală, concentrația de 1,15 mg/l alcool pur în aerul expirat

Beat și fără permis, un fugar de poliție și-a exprimat regretele pentru faptele sale, înainte de a fi reținut în arest

Tânăr de 24 de ani, arestat pentru că a intrat în casă peste fosta iubită și a violat-o
Tânăr de 24 de ani, arestat pentru că a intrat în casă peste fosta iubită și a violat-o

Închisoare pentru un șofer beat care a provocat un accident grav și a fugit. Daune mici acordate pentru victima care a fost la un pas de moarte

Au venit din Timiș la o nuntă în Suceava și au ajuns pe pat de spital, cu leziuni grave, după ce un șofer beat le-a izbit mașina
Au venit din Timiș la o nuntă în Suceava și au ajuns pe pat de spital, cu leziuni grave, după ce un șofer beat le-a izbit mașina