Folosindu-se de lamă

S-a sinucis tăindu-și venele de la picior



Un bărbat în vârstă de 38 de ani și-a luat viața tăindu-și venele de la picior. El a folosit o lamă cu care s-a ciopârțit, fiind găsit mort pe malul râului Moldova. Macabra descoperire a fost făcută sâmbătă, în jurul orei 14.00, victima fiind Dumitru George, din orașul Gura Humorului. Oamenii legii au aflat de la familie că bărbatul a mai avut tentative de sinucidere, având, se pare, unele probleme psihice. Cel mai probabil victima s-a sinucis din cauza unor probleme în familie.



Recomandări

Andra Burac, șefă de promoție a Facultății de Psihologie și Științe ale Educației: „Îmi doresc să contribui la destigmatizarea tulburărilor de sănătate mintală”

Andra Burac, șefă de promoție a Facultății de Psihologie și Științe ale Educației: „Îmi doresc să contribui la destigmatizarea tulburărilor de sănătate mintală”
Andra Burac, șefă de promoție a Facultății de Psihologie și Științe ale Educației: „Îmi doresc să contribui la destigmatizarea tulburărilor de sănătate mintală”

Un sucevean reclamă că a fost jignit și instigat la violență de personalul de la intrarea în sediul DSP Suceava

Un sucevean reclamă că a fost jignit și instigat la violență de personalul de la intrarea în sediul DSP Suceava
Un sucevean reclamă că a fost jignit și instigat la violență de personalul de la intrarea în sediul DSP Suceava

Femeia care și-a învelit într-o pătură nou-născutul și apoi l-a abandonat în mașina de spălat, condamnată la 16 ani de închisoare

Femeia care și-a învelit într-o pătură nou-născutul și apoi l-a abandonat în mașina de spălat, condamnată la 16 ani de închisoare
Femeia care și-a învelit într-o pătură nou-născutul și apoi l-a abandonat în mașina de spălat, condamnată la 16 ani de închisoare