Prins beat criță la volan, după ce a ajuns cu mașina într-un șanț



Prins beat criță la volan, după ce a ajuns cu mașina într-un șanț
Prins beat criță la volan, după ce a ajuns cu mașina într-un șanț

Un tânăr de 21 de ani, care a condus o mașină în timp ce era băut bine, a fost prins de polițiști după ce a ajuns cu mașina într-un șanț.
Marți, la ora 22.39, Postul de poliție Arbore a fost sesizat despre faptul că pe raza comunei a avut loc un eveniment rutier, respectiv un autoturism a intrat într-un șanț.
Polițiștii deplasați la fața locului au identificat autoturismul implicat în eveniment și pe conducătorul acestuia, un localnic de 21 de ani, care a declarat faptul că, în timp ce se deplasa spre domiciliu, mașina a derapat și a intrat în șanț.
Întrucât emana halenă alcoolică, conducătorul auto a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind de 1,07 mg/l alcool pur în aerul expirat, după care, la spital, i s-au recoltat probe biologice în vederea stabilirii alcoolemiei.
În cauză s-a întocmit dosar penal sub aspectul comiterii infracțiunii de „conducerea unui vehicul sub influența alcoolului sau altor substanțe”, se precizează în comunicatul poliției.



Recomandări

Prins la volan băut și fără permis, pe o stradă din Suceava, deși are deja dosar penal pentru alcool la volan

Prins la volan băut și fără permis, pe o stradă din Suceava, deși are deja dosar penal pentru alcool la volan
Prins la volan băut și fără permis, pe o stradă din Suceava, deși are deja dosar penal pentru alcool la volan

Un șofer băut a intrat cu mașina într-un autoturism staționat, iar apoi s-a oprit într-un stâlp de electricitate

Un șofer băut a intrat cu mașina într-un autoturism staționat, iar apoi s-a oprit într-un stâlp de electricitate
Un șofer băut a intrat cu mașina într-un autoturism staționat, iar apoi s-a oprit într-un stâlp de electricitate