Polițiștii i-au dat jos funia de la gât unui bărbat care amenința că se spânzură



Apelul la 112 a venit joi seară
Apelul la 112 a venit joi seară

Caz delicat la Mălini, unde polițiștii au fost sesizați că un bărbat își agresează soția și li s-a solicitat ajutorul. Apelul la 112 a venit joi seară, în jurul orei 11.00, la fața locului deplasându-se un echipaj de la Secția Rurală Mălini.
Până la sosirea echipajului, bărbatul și-a înfășurat o funie în jurul gâtului, amenințând că se sinucide. Polițiștii l-au imobilizat și i-au scos funia din jurul gâtului.
Din cercetări a rezultat că, pe fondul consumului de alcool, bărbatul și-a agresat fizic soția, fără a-i provoca leziuni. De față a fost și fiica celor doi.
Având în vedere starea bărbatului, polițiștii au chemat la fața locului o ambulanță, care l-a preluat pe pacient în vederea transportării la Secția de Psihiatrie Burdujeni.
Polițiștii au deschis un dosar penal pentru infracțiunea de violență în familie, fără a se impune deocamdată emiterea unui ordin de protecție pentru soție.



Recomandări

Cazul unui bărbat ucis de patru câini Ciobănesc de Bucovina: anchetă lungă și verdict nevinovat pentru suceveanul trimis în judecată

Cazul unui bărbat ucis de patru câini Ciobănesc de Bucovina: anchetă lungă și verdict nevinovat pentru suceveanul trimis în judecată
Cazul unui bărbat ucis de patru câini Ciobănesc de Bucovina: anchetă lungă și verdict nevinovat pentru suceveanul trimis în judecată

Doi suceveni, anchetați de polițiști după ce au organizat tombole în mediul online, încasând bani și anunțând că oferă premiu o mașină

Doi suceveni, anchetați de polițiști după ce au organizat tombole în mediul online, încasând bani și anunțând că oferă premiu o mașină
Doi suceveni, anchetați de polițiști după ce au organizat tombole în mediul online, încasând bani și anunțând că oferă premiu o mașină

Prins de polițiști în timp ce consuma băuturi alcoolice în centrul orașului, un bărbat l-a amenințat cu moartea pe omul legii

Prins de polițiști în timp ce consuma băuturi alcoolice în centrul orașului, un bărbat l-a amenințat cu moartea pe omul legii
Prins de polițiști în timp ce consuma băuturi alcoolice în centrul orașului, un bărbat l-a amenințat cu moartea pe omul legii