Peste 100 de polițiști și jandarmi merg la Festivalul ”Deep in the Forest”



Peste 100 de polițiști și jandarmi merg la Festivalul ”Deep in the Forest”
Peste 100 de polițiști și jandarmi merg la Festivalul ”Deep in the Forest”

Peste 100 de polițiști și jandarmi merg la Festivalul ”Deep in the Forest” care se desfășoară pe 14 și 15 iulie, la Corlata. ”Scopul efectivelor de poliție și jandarmi este prevenirea oricăror acte antisociale, asigurarea climatului de ordine și liniște publică, descurajarea comportamentelor de tip teribilist, siguranța rutieră și prevenirea consumului de substanțe interzise. În zona locației de desfășurare, dar și pe rutele care converg spre localitatea Corlata, polițiștii rutieri vor acționa cu 4 aparate DruggerDrugtest 5000 și cu 12 aparate etilotest și etilometru. Grupele de intervenție ale Serviciului Acțiuni Speciale vor fi prezente în zonă și vor asigura intervenția operativă la orice eveniment. Pentru menținerea ordinii și liniștii publice, dar și în vederea prevenirii consumului de substanțe interzise, echipajele canine ale poliției, poliției de frontieră și jandarmeriei vor fi prezente în zonele în care se desfășoară activitățile cu aflux sporit de persoane”, se arată într-un comunicat de presă.
Câinii din dotarea IPJ și IJJ Suceava, Taza, Luna, Freja și Kim, antrenați pentru intervenții speciale și în detectare substanțe interzise, vor avea și sprijin. Este vorba de Lord și Nero, câinii specializați în detectarea substanțelor interzise de la Sectorul Poliției de Frontieră Siret.



Recomandări

„Am început spălând pahare”. Povestea lui Dan Angheluș, omul din spatele Urban și Deep in the Forest

„Am început spălând pahare”. Povestea lui Dan Angheluș, omul din spatele Urban și Deep in the Forest
„Am început spălând pahare”. Povestea lui Dan Angheluș, omul din spatele Urban și Deep in the Forest

Polițistul de frontieră și cei trei vameși reținuți după perchezițiile de vineri au plecat acasă după 24 de ore

Polițistul de frontieră și cei trei vameși reținuți după perchezițiile de vineri au plecat acasă după 24 de ore
Polițistul de frontieră și cei trei vameși reținuți după perchezițiile de vineri au plecat acasă după 24 de ore