Ceasul rău

O șoferiță a intrat cu mașina într-un gard și apoi a fost transferată cu elicopterul la Iași



Șoferița a intrat cu mașina într-un gard
Șoferița a intrat cu mașina într-un gard

O femeie în vârstă de 53 de ani a ajuns la Spitalul Județean Suceava în dimineața zilei de duminică. Persoana în cauză a avut nevoie de îngrijiri medicale după ce mașina în care se afla a intrat într-un gard. Incidentul s-a petrecut în jurul orei 6.00, în comuna Ipotești, iar mașina era condusă chiar de femeia care a suferit leziuni. La fața locului s-au deplasat pompierii militari, cu o autospecială pentru descarcerare, și un echipaj al Serviciului de Ambulanță Județean.
După ce a fost extrasă din mașină și stabilizată, victima a fost transportată la Unitatea de Primiri Urgențe Suceava, pentru investigații suplimentare și tratament de specialitate. Medicii de la UPU au constatat că șoferița a suferit multiple traumatisme consecutive accidentului rutier, inclusiv suspiciune de ruptură de aortă. Având în vedere situația medicală destul de complicată, medicii suceveni au solicitat elicopterul SMURD, iar transferul s-a făcut la câteva ore după accident.
Acum, polițiștii încearcă să afle cum anume s-a petrecut accidentul, mai ales că la acea oră a dimineții străzile erau libere.


Femeia a fost transferată cu elicopterul la Iași
Femeia a fost transferată cu elicopterul la Iași
Femeia a fost transferată cu elicopterul la Iași
Femeia a fost transferată cu elicopterul la Iași
Șoferița a intrat cu mașina într-un gard
Șoferița a intrat cu mașina într-un gard
Șoferița a intrat cu mașina într-un gard
Șoferița a intrat cu mașina într-un gard
Șoferița a intrat cu mașina într-un gard
Șoferița a intrat cu mașina într-un gard


Recomandări

Un șofer băut a intrat cu mașina într-un autoturism staționat, iar apoi s-a oprit într-un stâlp de electricitate

Un șofer băut a intrat cu mașina într-un autoturism staționat, iar apoi s-a oprit într-un stâlp de electricitate
Un șofer băut a intrat cu mașina într-un autoturism staționat, iar apoi s-a oprit într-un stâlp de electricitate

O ucraineancă ruptă de beată a fost depistată de polițiști după ce a intrat cu mașina în șanț, iar sistemul E-call a sunat la 112

O ucraineancă ruptă de beată a fost depistată de polițiști după ce a intrat cu mașina în șanț, iar sistemul E-call a sunat la 112
O ucraineancă ruptă de beată a fost depistată de polițiști după ce a intrat cu mașina în șanț, iar sistemul E-call a sunat la 112

Bărbat de 65 de ani, în stare gravă la spital după ce mașina pe care o conducea a fost lovită violent de un alt vehicul scăpat de sub control

Bărbat de 65 de ani, în stare gravă la spital după ce mașina pe care o conducea a fost lovită violent de un alt vehicul scăpat de sub control
Bărbat de 65 de ani, în stare gravă la spital după ce mașina pe care o conducea a fost lovită violent de un alt vehicul scăpat de sub control

Femeia care și-a învelit într-o pătură nou-născutul și apoi l-a abandonat în mașina de spălat, condamnată la 16 ani de închisoare

Femeia care și-a învelit într-o pătură nou-născutul și apoi l-a abandonat în mașina de spălat, condamnată la 16 ani de închisoare
Femeia care și-a învelit într-o pătură nou-născutul și apoi l-a abandonat în mașina de spălat, condamnată la 16 ani de închisoare