O femeie a băut erbicid, încercând să-și pună capăt zilelor



Femeia a fost transportată la Spitalul Județean de Urgență „Sf. Ioan cel Nou” Suceava
Femeia a fost transportată la Spitalul Județean de Urgență „Sf. Ioan cel Nou” Suceava

O femeie de 56 de ani a băut erbicid, încercând să-și pună capăt zilelor după un conflict cu soțul său.
Joi, la ora 20:45, polițiștii de la Bălcăuți au fost sesizați prin 112 despre faptul că o femeie de 56 de ani, din comuna Grămești, a consumat otravă.
La fața locului a fost identificat fiul femeii, care a relatat faptul că în seara respectivă între mama sa și tatăl său a avut loc un conflict, pe fondul unor neînțelegeri, precum și al consumului de alcool. În urma conflictului, femeia a dizolvat într-un recipient cu apă de circa 150-200 ml câteva picături de erbicid și a consumat aproximativ jumătate din cantitate.
La fața locului a sosit un echipaj medical, care i-a acordat femeii primele îngrijiri medicale, starea acesteia fiind stabilă, ocazie cu care a fost diagnosticată cu „intoxicație voluntară cu erbicid”, iar ulterior a fost preluată și transportată la Spitalul Județean de Urgență „Sf. Ioan Cel Nou” Suceava în vederea continuării investigațiilor medicale.
Cercetările vor fi continuate de către polițiști.



Recomandări

Femeia care și-a învelit într-o pătură nou-născutul și apoi l-a abandonat în mașina de spălat, condamnată la 16 ani de închisoare

Femeia care și-a învelit într-o pătură nou-născutul și apoi l-a abandonat în mașina de spălat, condamnată la 16 ani de închisoare
Femeia care și-a învelit într-o pătură nou-născutul și apoi l-a abandonat în mașina de spălat, condamnată la 16 ani de închisoare

Neurochirurgia, între rădăcini și viitor. Dr. Iustinian Ioachim Simion, la o întâlnire emoționantă cu fălticenenii, la debutul Zilelor Culturii Fălticenene 2026

Neurochirurgia, între rădăcini și viitor. Dr. Iustinian Ioachim Simion, la o întâlnire emoționantă cu fălticenenii, la debutul Zilelor Culturii Fălticenene 2026
Neurochirurgia, între rădăcini și viitor. Dr. Iustinian Ioachim Simion, la o întâlnire emoționantă cu fălticenenii, la debutul Zilelor Culturii Fălticenene 2026

O femeie s-a urcat la volan fără permis, cu fiul în mașină, pentru o manevră de întoarcere și s-a răsturnat cu mașina într-un pârâu

O femeie s-a urcat la volan fără permis, cu fiul în mașină, pentru o manevră de întoarcere și s-a răsturnat cu mașina într-un pârâu
O femeie s-a urcat la volan fără permis, cu fiul în mașină, pentru o manevră de întoarcere și s-a răsturnat cu mașina într-un pârâu