Lăsat fără permis, un șofer a reclamat că polițistul nu are mască și este beat



Lăsat fără permis, un șofer a reclamat că polițistul nu are mască și este beat
Lăsat fără permis, un șofer a reclamat că polițistul nu are mască și este beat

Un echipaj de la Poliția orașului Gura Humorului, care acționa joi cu radarul pe raza comunei Păltinoasa, a înregistrat un autoturism VW care circula cu 101 km/h în localitate, șoferul fiind tras pe dreapta. Deși la limită, șoferul depășise limita de viteză cu peste 50 de kilometri la oră, astfel că, pe lângă amendă, polițiștii au luat și măsura suspendării permisului de conducere.
La scurt timp după ce cei doi polițiști din echipaj au făcut constatarea, bărbatul a sunat la 112 și a sesizat că unul din polițiștii care l-a oprit era sub influența alcoolului și nu purta mască.
Conform procedurii, un alt echipaj a trecut la verificări. Ambii polițiști au fost verificați cu etilotetsul, rezultatul fiind negativ.
Bărbatul urmează să fie amendat și pentru apelare abuzivă la numărul de urgențe 112.



Recomandări

Prins la volan băut și fără permis, pe o stradă din Suceava, deși are deja dosar penal pentru alcool la volan

Prins la volan băut și fără permis, pe o stradă din Suceava, deși are deja dosar penal pentru alcool la volan
Prins la volan băut și fără permis, pe o stradă din Suceava, deși are deja dosar penal pentru alcool la volan

Pericol pe trotinete: doi copii au ajuns la spital, iar un bărbat beat criță s-a ales cu o amendă consistentă

Pericol pe trotinete: doi copii au ajuns la spital, iar un bărbat beat criță s-a ales cu o amendă consistentă
Pericol pe trotinete: doi copii au ajuns la spital, iar un bărbat beat criță s-a ales cu o amendă consistentă