Revenire

Florin Hrebenciuc își reîncepe activitatea politică în PMP Suceava



Florin Hrebenciuc își reîncepe activitatea în PMP Suceava
Florin Hrebenciuc își reîncepe activitatea în PMP Suceava

Fostul secretar general al Organizației Județene Suceava a PMP, Florin Hrebenciuc, își reîncepe activitatea politică în cadrul acestui partid. Revenirea lui Florin Hrebenciuc pe scena politică a fost confirmată de președintele PMP Suceava, Marian Andronache. Acesta a spus că Hrebenciuc nu a părăsit niciodată PMP, ci doar și-a încetat activitatea, iar detalii cu privire la decizia acestuia vor fi anunțate în cadrul unei conferințe de presă.
Florin Hrebenciuc se numără printre fondatorii Fundației Mișcarea Populară din județul Suceava, precum și ai Organizației Județene Suceava a PMP. În anul 2014 el a anunțat că a luat decizia să se retragă din politică și din conducerea organizației județene Suceava a acestui partid, dar că va rămâne în continuare membru al PMP. Florin Hrebenciuc a spus atunci că a luat această decizie din motive strict personale, pentru a se dedica mai mult familiei. Înainte de a se înscrie în Partidul Mișcarea Populară, Hrebenciuc a mai fost membru al Partidului Democrat, între anii 2001 și 2008, iar apoi membru al PDL, în perioada 2008 – 2013, în ambele formațiuni politice ocupând funcții de vicepreședinte.
Hrebenciuc a candidat de două ori pentru Parlamentul European, în anul 2007 din partea PD și în 2014, din partea PMP.



Recomandări

Liderul oamenilor de afaceri din PNL Suceava, Dumitru Mihalescul: „Ilie Bolojan este singurul care are curajul de a face acele reforme care s-au amânat de zeci de ani spre binele României”

Liderii AUR Suceava au criticat majorarea chiriilor din piețe și Bazar, susținând că această decizie este „o nouă povară pe umerii sucevenilor”

O delegație a PSD Suceava din care au făcut parte 29 de primari a efectuat o vizită oficială la Parlamentul European

O delegație a PSD Suceava din care au făcut parte 29 de primari a efectuat o vizită oficială la Parlamentul European
O delegație a PSD Suceava din care au făcut parte 29 de primari a efectuat o vizită oficială la Parlamentul European