Dosarul „Academia Infractorilor”: 30 de ani de închisoare pentru liderul grupării



Nouă inculpați din dosarul “Academia Infractorilor” au fost condamnați de Tribunalul București, cumulat, la peste 60 de ani de închisoare, 30 de ani de închisoare fiind pedeapsa primită de cel considerat liderul grupării, Adrian Botez, zis “Țîță”, decizia nefiind definitivă, scrie Mediafax.Tribunalul București a pronunțat pe 29 aprilie o decizie, în primă instanță, pentru nouă inculpați din dosarul “Academia Infractorilor”, acuzați de DIICOT de numeroase fapte cu violență.Potrivit hotărârii, cei nouă au primit pedepse, cumulate, de peste 60 de ani de închisoare. Adrian Botez, zis “Țîță”, considerat de procurori liderul grupării, a fost condamnat la o pedeapsă totală de 30 de ani de închisoare, fiind cumulată aici și o pedeapsă primită în urmă cu mai mulți ani de la Tribunalul Bacău.



Recomandări

Primarul din Vatra Moldoviței, Virgil Saghin, pus în libertate de Înalta Curte a României în dosarul în care era condamnat definitiv

Elevi de 16-17 ani, momiți cu droguri și apoi transformați în traficanți. Un dealer care are de executat ani de pușcărie a tras după el în boxa acuzaților trei minori

Elevi de 16-17 ani, momiți cu droguri și apoi transformați în traficanți. Un dealer care are de executat ani de pușcărie a tras după el în boxa acuzaților trei minori
Elevi de 16-17 ani, momiți cu droguri și apoi transformați în traficanți. Un dealer care are de executat ani de pușcărie a tras după el în boxa acuzaților trei minori